چالشی درباره‌ی منتخب جهرم در مجلس

احسان زارعیان جهرمی، فعال سیاسی، در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «از انتخاب شدن تا مشروعیت داشتن؛ با فصل الخطاب امام جمعه جهرم، رضایی کوچی مشروعیتی دارد؟!» نوشت:

با گذشت یک هفته از برگزاری انتخابات مجلس در جهرم، هنوز قصه‌ی این انتخابات به خط پایان نرسیده و تب و تاب انتخابات و نتیجه‌ی آن در جهرم بالاست. انتخابات پر حرف و حدیث و پر تخلفی که با به صدا در آوردن زودهنگام زنگ پایان انتخابات در جهرم، حرف و حدیث‌ها را نیز بیشتر کرد. در حالی که انتخابات در تمام شعب کشور تا ساعت ۲۲ تمدید شده بود، بر خلاف روال و قانون، پیامکی به نمایندگان فرماندار در شعب مبنی بر پایان انتخابات در جهرم ارسال شد. این اوج شبهه در انتخابات امسال بود.

در شرایطی که بخش اعظمی از مردم شهرستان‌های خفر و جهرم بنا به موقعیت شغلی خود در تمام انتخابات‌های گذشته در ساعات پایانی اقدام به رأی دهی می‌کنند، اقدام مبنی بر پایان رأی گیری زودتر از موعد مقرر حق بخش اعظمی از مردم شهرستان را ضایع کرد. همانگونه که حجت الاسلام مدبر امام جمعه جهرم نیز در خطبه‌های نماز جمعه اشاره کرد و از دادستان کل کشور تقاضا کرد در خصوص احقاق حق تضییع شده مردم جهرم اقدام نماید. فارغ از هر نتیجه‌ای در انتخابات، اینکه به شکل غیرقانونی اقدامی در راستای کاهش مشارکت مردم صورت پذیرد، به هیچ روی بخشودنی نیست.

نکته‌ی حائز اهمیت در خصوص انتخابات جهرم این است که فردی که خود را منتخب مردم می‌داند در وضعیتی که به فرمایش امام جمعه حق عده‌ی زیادی با تخلفات سازمان یافته تضییع شده است، آیا مشروعیت مردمی دارد؟ مگر نه اینکه حاصل این انتخابات باید فردی باشد که نمایندگی همه‌ی مردم را داشته باشد و پیگیری حقوق آنها را بر عده داشته باشد؟ فردی که خود با قانون گریزی به مسند رسیده باشد و حق ضایع کرده باشد، چگونه می‌تواند نماینده مردمی در عرصه‌ی قانونگذاری باشد؟

بی شک انتخاباتی که نتیجه‌ی آن انتخاب افرادی برای مسند قانونگذاری ست، اهمیتی به مراتب بیشتر نسبت به سایر انتخابات‌ها دارد. شاید احقاق حق از دست رفته مردم جهرم و عدم تأیید این انتخابات علی رغم خسران‌های ممکن، برکات زیادی برای شهرستان‌های خفر و جهرم داشته باشد و پای تخلفات سازمان یافته و قانون گریزی‌های پیاپی را برای همیشه از این حوزه‌ی انتخابیه ببرد. شاید وقت آن رسیده باشد که یک بار برای همیشه حق و حقیقت فدای مصلحت نشود و جهرم به مدار قانون و توسعه بازگردد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. آقا جهرمیا زورشون میاد یه عشایرزاده و روستایی شده نماینده مجلس و توان رقابت ندارن. در ضمن انتخابات روز جمعه بوده که اکثر مردم بیکار بودن و عده اندکی که کارگر بودن اونا هم اکثرا طرفدار رضایی بودن

  2. فرصت طلبان میخواهند با تحت الشعاع قرار دادن انتخابات جهرم درسایه دروغ،نماینده محبوب شهر را که در تبلیغات انتخاباتی نتوانستند با توسل به انواع تهمت و توهین از چشم مردم بیندازند،این مرتبه با یک بازی دیگر به پیش ببرند.شاید با انداختن تیری در تاریکی که این مرتبه با سخنان امام جمعه شروع شده است.

    1
    9
  3. شورای محترم نگهبان می داند و می فهمد که این شخص در دوران گذشته هم با پول و خرید رای و دادن روغن برنج چای چادر زنان و دیگر اقلام به روستاها بوده است. اری شورای نگهبان در قبال خدا مردم و امام زمان مسول است که اقدام نماید و این انتخابات را باطل اعلام نماید. این شخص امپراطوری فساد کردست کرده و حافظان این امپراطوری کفتارهایی هستند که در حال بلعیدن اراضی ملی و اموال بیت المال هستند.

  4. چرا در بعضی شهرستان ها مثل جهرم یک نفر آنقدر نفوذ پیدا می کند که دیگر جایی برای دیگران باقی نمی گذارد ؟ مگر قطع الرجال است که بیک نفر همه فن حریف برای دوره ۴ یا حتی ۵ دوره پیاپی هم کاندید می شوند؟ بدتر از همه اینکه سر مردم منت هم می گذاردند که داریم خدمت می کنیم . اگر خدمت کرده بودید وضع مردم این نبود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن