خرید نوروزی با کرونا!

ایسنا نوشت: یک متخصص بیماریهای عفونی با هشدار نسبت به افزایش موج مبتلایان کرونا در هفته های آینده، از مردم خواست تا حد امکان از رفتن به بازار و انجام خریدهای نوروزی خودداری کنند.

دکتر علیرضا جانبخش با هشدار نسبت به افزایش مبتلایان کرونا در هفته‌های آتی گفت: بر اساس پیش بینی اپیدمیولوژیست ها، بیماری کرونا در حال پیشرفت بوده و در هفته های آتی به اوج خود می رسد.

وی افزود: بر اساس پیش بینی ها و روند بیماری، بیشترین آمار مبتلایان را در هفته اول فروردین خواهیم داشت، بنابراین ضرورت دارد مردم بیش از پیش رعایت موارد بهداشتی و پیشگیری را داشته باشند.

جانبخش افزود: در چند روز اخیر که موارد پیشگیری به خوبی انجام می شود شاهد کنترل بهتر بیماری و کاهش مراجعات بودیم، اما مجددا از روز گذشته حجم مراجعات بیماران افزایش یافته و مردم باید بدانند مراقبت ها باید ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد: برخی افراد در سطح جامعه هستند که هنوز بیماری را بصورت نهفته دارند و برخی با علائم اندک بیماری به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند و همه اینها زمینه ساز انتشار بیماری در سطح جامعه است و افراد باید مراقبت باشند.

این متخصص  بیماری های عفونی از خانواده ها خواست فعلا خریدهای نوروزی، دورهمی ها و مهمانی ها را تعطیل کنند و بیشتر در خانه بمانند تا در معرض ابتلا به این بیماری قرار نگیرند.

جانبخش توصیه کرد: در روزهای باقی مانده آخر سال توصیه میشود افراد حتی المقدور بصورت اینترنتی خرید کرده و در صورت نیاز مواد خوراکی را از سوپرمارکت هایی تهیه کنند که پیک موتوری داشته باشند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در صورتی که افراد نیاز جدی به خرید دارند توصیه می شود این کار را در ساعاتی از روز که بازار خلوت است، انجام دهند.

وی با بیان اینکه پول نقد می‌تواند عامل مهمی در انتقال بیماری کرونا باشد، توصیه کرد: افراد به جای پول نقد حتما از کارت استفاده کنند.

جانبخش تصریح کرد: هنگام استفاده از کارت هم افراد باید دقت داشته باشند از دستکش استفاده کرده و از تماس مستقیم با دکمه های دستگاه پوز خودداری کنند.

این متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: افراد بعد از انجام خرید باید بلافاصله دست ها و صورت را با آب و صابون شسته و ضدعفونی کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا