«نمایندگان مبتلا به کرونا جو روانی ایجاد نکنند»

عبدالکریم حسین‌زاده، رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس با تاکید بر اینکه «نمایندگان در صورت نداشتن علایم نباید به هیچ وجه تست کرونا بدهند»، از همکاران نماینده خود خواست در صورت مثبت بودن تست کرونایشان از ایجاد فضای رسانه‌ای و جو روانی پرهیز کنند.

حسین‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: من فکر می‌کنم ما مسئولان، به خاطر مسئول بودن، مسئولیت‌مان بیشتر و سنگین‌تر می‌شود و قاعدتاً باید در صف کار و تلاش پیشگام باشیم و در خط استفاده از خدمات در انتهای خط بعد از ملت قرار بگیریم نه اینکه بخواهیم پیش از آنها و یا خارج از نوبت از فرصت‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: در روزهای اخیر شائبه‌هایی در خصوص استفاده نمایندگان از کیت تست کرونا ایجاد شده است، این در حالیست که ما تعدادی از وکلای مردم در مجلس تست کرونا نداده‌ایم و تا قبل از عدم مشاهده علایم ویروس این اقدام را نخواهیم کرد و در صورت نیاز به انجام آن حتما در انتهای خط و در صف و نوبت خواهد بود.

حسین‌زاده ادامه داد: به مردم اطمینان می‌دهم حتی همین لحظه، نماینده‌ای هست که علی رغم مثبت بودن تست کرونایش با صبوری و بدون رسانه‌ای کردن موضوع و ایجاد فضای غوغاسالاری و های و هوی در حال درمان است.

این نماینده مجلس یادآور شد: بدبختی بسیاری از سیاسیون در ایران این است که خودقهرمان‌پنداری دارند. واقعا من نمی‌فهمم چه کسی گفته است که خون ما رنگین‌تر از خون ملت است، آیا مردم به ما رای داده‌اند که خودشان به کیفیت زیستی بهتری برسند یا ما ؟!

حسین‌زاده با تاکید بر اینکه «جامعه نیازمند اعتمادسازی و بازسازی اعتمادهای از دست رفته است»، گفت: البته این را قبول دارم که بخش اعظمی از این کار وظیفه دولت است اما این دلیل نمی‌شود که ما خودمان، یعنی نمایندگان مجلس را نبینیم، و بگوییم مجلس کاره‌ای نیست.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس در پایان گفت: در شرایط کمبود کیت تست کرونا، نمایندگان در صورتی که علایمی ندارند هم باید از استفاده از آن خوداری کنند و حتی در صورت مثبت بودن تست‌شان از ایجاد فضای رسانه‌ای و جو روانی پرهیز کنند. فضای ویروس کرونا هنوز توسط برخی افراد جدی گرفته نشده و برایشان فضای شو و نمایش است، اما این میدان مبارزه است و ما باید سربازان این نبرد باشیم و بدانیم شاه و وزیر و ولی نعمت مردم و ما سرباز هستیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا