نقش‌آفرینی «منافقین» در هشتگ «کیت های آلوده» با پروفایل شهدا!

سفیر ایران در انگلیس در کانال تلگرامی خود نوشت: منافقین با راه‌اندازی هشتگ‌هایی در فضای مجازی تحت عنوان «کیت‌های آلوده» با پروفایل دینی-مذهبی و یا شخصیت‌های فداکار و شهید نظام، سعی در انحراف افکار عمومی دارند. برخی از افراد در فضای مجازی نیز ممکن است تحت تاثیر پیام‌های حماسی این جریانات مشکوک قرار گیرند و ناآگاهانه با پیام آنها همدردی کنند اما هدف اصلی این تبلیغات ایجاد بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولین نظام است.

در یادداشت تلگرامی حمید بعیدی‌نژاد آمده است:

شبکه سازمان منافقین و جریانهای معاند جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با طراحی یک سیاست خبری و‌رسانه ای بسیار مزوّرانه میخواهند به خیال خام خود، مردم و افکار عمومی ما را در یک بن بست فکری قرار دهند. اعضای سازمان منافقین و شبکه های معاند از طرفی در چند روز اول ابتلای کشور به ویروس کورونا که هنوز نیازی به سازماندهی دریافت کمکهای پزشکی بین المللی و خرید اقلام فوری از کشورهای خارجی مطرح نبود، مرتب تبلیغات سازماندهی شده ای را طراحی کرده بودند که القا نمایند که نظام از یکطرف در انزوای بین المللی قرار دارد که کشوری حاضر به ارسال کمکهای فوری به ایران نیست و اما از طرف دیگر، حتی در موارد مشخص هدایا و کمکهای خارجی در دسترس هم، کشور تمایل دارد حتی به قیمت از دست رفتن جان مردم، همین موارد کمکهای اهدایی کشورهای غربی را رد کند.

اما در مرحله دوم افزایش تلاشهای سازماندهی شده کشور برای کاهش ابتلای عموم مردم به ویروس کورونا و از جمله آمادگی جذب کمکهای سازمان بهداشت جهانی، کمکهای اهدایی کشورهای خارجی و همچنین تلاش کشور برای خرید اقلام مورد نیاز پزشکی از خارج از کشور، همان جریان، کمپینی را شروع کرده اند که تجهیزات خارجی آلوده هستند و کشور نباید بهیچوجه به سلامت اقلام پزشکی خارج از ایران اعتماد کند.

این روزها هر روز هزاران توئیت و اطلاعات مجعول توسط منافقین با این مفهوم مشترک تولید میشود که اقلام پزشکی خارجی آلوده هستند و مردم باید از استفاده از این اقلام خودداری کنند. همین جریان با راه اندازی هشتگهایی در فضای مجازی تحت عنوان «کیت های آلوده» با پروفایل دینی-مذهبی و یا شخصیتهای فداکار و شهید نظام، سعی در انحراف افکار عمومی دارند. برخی از افراد در فضای مجازی نیز ممکن است تحت تاثیر پیامهای حماسی این جریانات مشکوک قرار گیرند و ناگاهانه با پیام آنها همدردی کنند. اما هدف اصلی این تبلیغات ایجاد بی اعتمادی بین مردم و مسئولین نظام میباشد.

بی شک سیاست اصلی کشورمان افزایش توان و تولید داخلی تجهیزات پزشکی و کیتهای تشخیص توسط نیروهای کارآمد و‌پرتوان سربلند کشورمان میباشد. اما همزمان، برای تقویت و تجهیز نظام بهداشتی و پزشکی فوری کشور به تجهیزات و اقلام پزشکی لازم، کشورمان با اعمال و رعایت تمامی استانداردهای ایمنی لازم، این اقلام لازم را از منابع مورد اعتماد تهیه و برای سلامت مردم عزیزمان بکار خواهد گرفت.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن