ریسک‌های معامله در فارکس

رپورتاژآگهی بازار فارکس

اعضای مختلفی که در بازار فارکس مورد معامله قرار می‌گیرند توسط سرمایه‌گذاران و موسسات مالی و شرکت‌ها و ارگان‌های چند ملیتی و موارد دیگر این چنینی و همچنین کسب و کارهای بین‌المللی مورد معامله و تجارت قرار می‌گیرند. سرمایه گذاران کوچک و همچنین بانک‌ها به منظور کسب سود وارد معامله شده و این شرکتها معمولاً برای انجام خرید و فروش کالا و خدمات در سراسر دنیا به انجام معاملات در بازار معاملات فارکس روی می‌آورند. معمولاً از کشورهای مختلف در بازار معاملات فارکس با سطح بالا مورد معامله قرار گرفته بنابراین سرمایه گذاران می‌توانند با سرمایه گذاری مقدار اندک پول و میزان مطمئنی مارجین کنترل مقادیر بسیار زیادی پول مشغول شوند باید بگویم که قوانین که در بازار معاملات فارکس مد نظر قرار می‌گیرد بسیار ساده و در عین حال سبک بوده و در عین حال همچنین برخی از امام لات می‌باشند که نوعی خاص داشته و از این قانون پیروی نمی کنند که در نتیجه همه اینها باعث افزایش ریسک‌های معامله در بازار معاملات فارکس می‌شوند. مهمترین عاملی که باعث انجام موفقیت و کسب سود مناسب در تجارت انجام شده در بازار معاملات فارکس می‌شود این است که احتیاط لازم در زمان معامله به کار گرفته شده و با استفاده از ابزار مختلف مدیریت ریسک در بازار معاملات فارکس معامله بدون خطر و کم ریسک را به انجام برسانیم. 

همانطور که همه ما می‌دانیم بروکرهای مختلف و کارگزارها یکسری حساب‌های مختلف را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند که یکی از آنها افتتاح حساب فارکس در ایران می‌باشد. بهتر است در ابتدا کاربرانی که از تجربه و دانش کافی در زمینه انجام معاملات در بازار معاملات فارکس بهره نمی‌برند با استفاده از این نوع حساب‌ها به تمرین و تکرار پرداخته تا دانش لازم را در این زمینه به دست بیاورند. به عبارت دیگر باید بگویم که کاربر می‌تواند با یک حساب دمو کار خود را آغاز کرده تا بتواند بدون به خطر انداختن سرمایه خود به صورت کاملا غیر واقعی و فرضی معاملاتی را در فضای واقعی معاملات فارکس انجام دهد، بعد از اینکه تمرین‌های مناسب را در این زمینه انجام داد و توانست در فضای فرضی معاملاتی مثبت و سودمند را انجام دهد می‌تواند وارد دنیای واقعی شده با استفاده از حساب تجاری زنده فعالیت خود را آغاز نموده و به کسب سود برای خود مشغول شود.

 تاثیر دانش در کاهش ریسک‌های معامله

دانش و تجربه کافی به عنوان قدرت بسیار بالا در بازار معاملات فارکس شناخته شده و این بازار نیز همواره در حال تغییر و دگرگونی بوده و به روز بودن و آپدیت بودن اطلاعات فرد معامله‌گر می‌تواند تاثیر بسیار مناسبی در زمینه داشتن تجارتی سودمند برای او ایفا نماید. بنابراین برای آنکه در یک پلتفرم فرد معامله گر بتواند برنده باشد و سود مناسبی برای خود کسب کند باید همواره در حال تمرین و تکرار بوده و با استفاده از آزمایش و استراتژی‌های جدید و یادگیری این استراتژی‌ها به صورت کامل نسبت به بازار و روند رو به جلویی داشته باشد و معاملات مختلف را انجام دهد در نهایت میزان ریسک‌های معاملاتی فارس برای فرد معامله گر کاهش پیدا کرده و می‌توان سود مناسبی را برای خود در دراز مدت و یا کوتاه مدت ایجاد نماید.

تمرین‌های لازم برای کاهش ریسک‌های معاملاتی

استفاده از یک حساب دمو و تمرینی برای شروع به معامله در این حساب از جمله روش‌هایی است که باعث کاهش ریسک‌های معاملاتی می‌گردد. همچنین انجام چنین معامله به صورت کوچک و تبادل ارز در بازارهای مختلف به جای آنکه در یک معامله بزرگ تمام معامله را تمام سرمایه‌گذاران معامله کنیم باعث کاهش ریسک خواهد شد. همچنین استفاده از دستوراتی مانند توقف و جلوگیری از ضرر باعث کمتر شدن ضررهای احتمالی می‌گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن