ماجرای فيلم نگران‌كننده از بيمارستانی در گيلان چه بود؟

انتشار فيلمی چندثانيه‌ای از مردی ميانسال كه طبق آنچه در فيلم گفته می‌شود، مبتلا به كرونا بوده و به‌دليل نبود تخت خالی، مقابل درب فرعی بيمارستان رسول اكرم رشت روی زمين افتاده، كسانی را كه اين چند ثانيه را ديدند، متاثر كرد.

اما محمدحسین شهدی نژاد، مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان روايت ديگري از اين فيلم دارد.

به‌گفته او، این بیمارستان به عنوان مرکز درمان بیماران کرونا و سایر بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان در حال پذیرش شبانه‌روزی بیماران است و در هر زمان هم که ظرفیت پذیرش تکمیل باشد، بیماران با هماهنگی به سایر بیمارستان‌ها انتقال می‌یابند تا با ترخیصی های جدید شرایط پذیرش مجدد فراهم شود.

او با بيان اينكه در حال حاضر ظرفیت این بیمارستان با حدود ۲۰۰ مورد بیمار بستری تکمیل است، افزود: بررسی دوربین‌ها نشان داد که تصاویر ضبط شده مربوط به هفته گذشته و روزهایی است که این بیمارستان تخت خالی برای پذیرش داشته و پذیرش بدون هیچ وقفه ای انجام می شود. همچنين اتفاق در مقابل درب فرعی كه مربوط به پارکینگ تردد کارکنان بیمارستان است و اساسا تردد بیمار و پذیرش در آن قسمت انجام نمی‌شود، رخ داده است.

به‌گفته اين مقام مسئول، طبق تصاویر دوربین‌ها، پس از آنکه نگهبان درب متوجه این صحنه می شود بلافاصله با تماس نگهبان توسط پرسنل بیمارستان با برانکارد از همان محل به اورژانس منتقل می‌شود. اين فرد دچار مشکل بینایی بوده و با تصور استمرار فعالیت عادی این بیمارستان به قصد دریافت خدمات درمانگاهی به این بیمارستان مراجعه کرده بود.

وی با بیان این نکته که هر فرد درگیر با سرفه یا هر کدام از نشانه های جانبی بیماری کرونا الزاما در رده مبتلا یا مشکوک به کرونا قرار ندارد و نیز فرد دچار مشکل حاد تنفسی امکان درازکشیدن روی سینه را ندارد ادامه داد: طبق گزارش بیمارستان، بلافاصله طبق فلوچارت ابلاغی، اقدامات لازم صورت گرفت و مشخص شد با وجود شرایط سنی و سرفه‌، بیمار دارای سایر علائم مشکوک به کرونا نیست و پس از اقدامات و مداوای بالینی و تجویز داروهای لازم، با نظر پزشکان براي استراحت و خروج از محیط بیمارستان، ترخیص شد.

او از فعالان رسانه‌ای درخواست کرد با اطلاع رسانی درست، ضمن دعوت مردم به رعایت موارد پیشگیرانه، از اقداماتی که منجر به ایجاد اضطراب ابتلا به کرونا در افراد می شود پرهیز كنند.

شهدي‌نژاد افزود: همه پزشکان و کادر درمان و کارکنان بیمارستان‌ها در صف اول مبارزه با کرونا به صورت بی‌وقفه و شبانه‌روزی با وجود همه سختی‌ها مشغول فعالیت ایثارگرانه هستند و طرح مطالب نادرست این‌چنیني ممکن است موجب دلسردی و کاهش روحیه و آنها در راستای خدمت‌رسانی به هموطنانشان شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن