کرونا کار خودشان است!

مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: «برو سفر عزیزم! برو! بی‌خیال کرونا! بار و بندیل ببند، جوجه با استخوان را بخر دل بزن به جاده.! خدایی ناکرده قلیانت را فراموش نکنی!

کرونا کار خودشان است، دروغ می‌گویند. اصلا همه جهان دست به دست هم داده‌اند که تا آخرین سفر سال ۹۸‌ را نروی. اصلا می‌گویند قبل از کرونا در سازمان ملل نشستی بوده  که بحث سر شماره پلاک‌ تو بوده است. می‌خواستند ببیند چه کنند که نتوانی راهی سفر شوی. عقل‌هایشان را روی هم ریختند و گفتند کرونا را می‌فرستیم. اول چینی‌‌ها بگیرند تا تو شک نکنی و بعد به ایران بیاید و وقتی در ایران حسابی جاافتاد به سراغ دیگر کشورها برود. تو فریب این توطئه را نخور. در اتوبان بنزین بزن، صدای ضبط را زیاد کن، شیشه‌ها را پایین بده و راهی شمال شو. فقط کمی ازت گلایه دارم. چرا تنها می‌روی؟ فامیل و رفقایت را هم با خودت می‌بردی. سفر تنها که حال نمی‌دهد. اگر راه را بسته بودند، از پشت کوه، از جاده فرعی خودت را به مقصد برسان و پست بزار که «کرونا را پیچاندیم.» به شمال یا هر شهری که برای سفر انتخاب کرده‌ای هم که رسیدی به همه دست بده. از هر دستفروشی که دم دستت بود خرید کن. به نظرم از جگرکی ایستاده در کنار جاده هم چند سیخ جگر بخر. فریب توطنه را نخور. کرونا را آوردند تا مصرف بنزین کم شود. کرونا را آوردند تا عید را براندازند. تو چرا باور می‌کنی؟

همه این حرف‌ها را هم برای مردم بزن. برای آنهایی که ایستاده‌اند جاده را ببندند و اجازه ندهند تو به عشق و حال آخر سالی‌ات برسی. آنها هم فریب کرونا را خورده‌اند و الکی نگران هستند.

به آنها بگو که مرگ حق است. اگر قرار است بمیریم، می‌میریم چه با کرونا چه بی کرونا.

به نظرم اصلا یک صفحه اینستاگرام هم راه بنداز و در آنجا از تجربیات خود بگو و برای مردم روشنگری کن. بعد هم وقتی صفحه‌ات سروصدا کرد، تبلیغات هم بگیر و درآمد داشته باش.

تو یک شهروند خوب هستی که فریب دروغ بزرگ قرن یعنی کرونا را نخوردی.

هر چقدر نوشتیم و گفتند که مسافرت نروید، فایده نداشت. مردم راه شهرهای خود را به روی مسافران بستند اما باز هم انگار نه انگار. گفتم شاید افعال معکوس جواب بدهد. شاید بنویسیم بروید شاید نرفتند.

خیلی از آنهایی که سفر می‌روند بهانه بچه‌ها و سر رفتن حوصله آنها را می‌روند. واقعا اگر به فکر خانواده خود هستید باید تلاش کنید در خانه برای آنها سرگرمی بسازید نه این که به دل خطر بزنید. نه تنها خود را به خطر بیندازید بلکه دیگران را هم درگیر کنید.

یک ماه در خانه بمانید تا این ویروس لعنتی شرش را از سر کشور کم کند. به خدا که ما نگران شما نیسیتم. بیشتر نگران خودمان هستیم. چون این ویروس می‌تواند به راحتی همه ما را درگیر کند.

شما هم نگران خودتان باشید. مسافرت رفتن ارزش بیماری و دردسرهای آن و خدای نکرده پشیمانی را ندارد.

سفر نرو عزیزم. کرونا جدی است، جدی تراز آن چه فکرش را می‌کنی. حرف‌های مسئولین خودمان را بارو نداری، ببین جهانیان در مورد این بیماری چه می‌گویند. همین ایتالیایی‌ها که عاشق لباس پوشیدن آنها هستیم، تصمیم گرفته‌اند در خانه بمانند تا کرونا را شکست دهند.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. کار خودشان به چه معنی ؟! : نه ما نساختیمش تو ایران ، ولی دعوتش کردیم با نبستن مرز چین ، باز هم بی پشیزی اهمیت دادن به زندگی ، سلامت و حال و روز مردم. نمیگم : کاش اینجا یمن بود ، سوریه بود ، لبنان بود، فلسطین بود یا هر جای دیگه ای که براتون مهمه که اون هم بعیده براتون مهم باشه ، بعیده مهم باشه براتون هر چیزی بجز خودتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا