نامه‌ی جمعی از وکلا به روحانی درباره کرونا در گیلان

جمعی از وکلای دادگستری و اعضای کانون‌های وکلای دادگستری ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور روحانی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در استان گیلان، خواستار گسیل امکانات مورد نیاز در کوتاه‌ترین زمان و اجرای قاطعانه محدودیت سفر به این استان شدند.

به گزارش ایسنا، متن این نامه که از سوی حسین طالع وکیل دادگستری در اختیار ایسنا قرار داده شده، به شرح زیر است:

“بنام خدا

محضر جناب آقای دکتر حسن  روحانی رئیس جمهور محترم

با سلام و احترام

گیلان سرزمین مهربانی‌ها، روزهای سختی را می‌گذراند و نیز روزهای سخت‌تری را پیش رو دارد.

شدت نگرانی‌ها رو به افزایش است و هر بار خبری از راه می‌رسد که “گیلان سرزمین سبز را دریابید”.

مجموعه امکانات استان در زمینه پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا به کار گرفته شده است و منابع انسانی و کادر درمانی اعم از پزشکان و پرستاران و پیراپزشکان و مدیران استانی و نیروهای نظامی و انتظامی و مردمی در مبارزه با این ویروس در صحنه هستند، اما متاسفانه استان گیلان به کانون بحران کرونا تبدیل شده است و با وجود تلاش فراگیر در این زمینه، با محدودیت‌هایی همچون کمبود کادر حرفه‌ای درمانی، کمبود تخت بیمارستانی، برخی اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی، لوازم ایمنی کادرهای بیمارستانی روبرو می‌باشد.

فرصت باقیمانده عزم و اراده جدی مسئولین محترم دولت و نهادها و همکاری و همدلی مردم و خیرین عزیز در مهار این ویروس افسار گسیخته را می‌طلبد.

بنابراین تسریع در سازماندهی و تخصیص منابع مالی مشخص و قابل اعلام توسط دولت، تامین منابع انسانی متخصص از استان‌های معین، برپایی بیمارستان‌های صحرایی دارای امکانات با توجه به نیاز منطقه‌ای در استان، استفاده از ظرفیت‌های بهداری نیروهای نظامی، جذب کمک‌های دولت‌ها  و سازمان‌های بین المللی مرتبط، تامین تجهیزات پزشکی و دارویی و در نهایت گسیل امکانات و وسایل مورد نیاز به استان در کوتاه‌ترین زمان و مهم‌تر اجرای قاطعانه و موثر محدودیت سفر بین استانی و داخل شهری شهروندان موجب خواهد شد تا مردم مهربان این استان مخصوصا محرومین و اقشار ضعیف اجتماعی صرف نظر از دیگر دغدغه‌های موجود آینده‌ای روشن را نظاره نمایند. اعتقاد ما بر این است که با مدیریت و تلاش و همدلی، کشور از این مقطع حساس با سربلندی عبور خواهد کرد.

ما جمعی از وکلای دادگستری و اعضای کانون‌های وکلای دادگستری ایران، ضمن تشکر از آن مقام محترم و همه دست اندرکاران معزز تقاضای بذل عنایت ویژه و فوری به مردم استان گیلان در موارد مذکور  را داریم.

با احترام مجدد”

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا