وزیر ورزش: المپیک به دلیل شیوع کرونا با تاخیر برگزار می‌شود

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از یکصد کشور ایجاد کرده است ، احتمالا با یک تاخیر چند ماهه در برگزاری بازیهای المپیک ٢٠٢٠ توکیو مواجه خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی فر گفت: بر اساس برنامه ریزی که انجام شده بود ، مسابقات المپیک قرار بود از سوم مردادماه آغاز شود ، حدود پانزده روز به طول انجامد و قبل از آن در رشته های مختلف مسابقات انتخابی و کسب سهمیه بایستی برگزار می شد که با توجه به شیوع ویروس کرونا ، مسابقات انتخابی الان در بسیاری از کشورها به تاخیر افتاده است .

وزیر ورزش وجوانان تصریح کرد : امیدواری فدراسیون های جهانی و IOC این است که در یکی دو ماه آینده بتوانند شرایط با ثباتی در کشورها بوجود بیاید که این مسابقات انتخابی و کسب سهمیه برگزار شود تا بازی های المپیک در موعد مقرر برگزار شود .

سلطانی فر ادامه داد: شرایطی که الان کشورها با آن مواجه هستند و صد کشور دنیا درگیر  ویروس کرونا هستند و خود کشور ژاپن هم کشور درگیری است که بیش از هزار نفر از مردم مبتلا شدند و تعدادی جان خودشان را از دست دادند ، ما فکر می کنیم که روند برگزاری مسابقات کسب سهمیه که از حالت طبیعی آن خارج شده ، بالإجبار در ماه هایی بتواند برگزار شود که این ماه ها خیلی فاصله نداشته باشد یا اصلا تقارن پیدا کند با بازی های المپیک .

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: تصور خیلی از دست اندرکاران ورزش این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از یکصد کشور ایجاد کرده است ، احتمالا با یک تاخیر چند ماهه در برگزاری بازی های المپیک ٢٠٢٠ توکیو مواجه خواهیم بود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن