«سرلشکر باقری دستور توقف راهیان نور را داد»

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دستور به توقف سفر کاروان‌های راهیان نور را داد و از مردم خواسته شد سفرها را متوقف کرده و آن را به تعویق بیاندازند.

به گزارش ایسنا، در نشست خبری راهیان نور سال ۹۹ که همزمان با ۲۰ اسفند، روز راهیان نور برگزار شد، سردار نادر ادیبی اظهار کرد: در هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا، سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دستور به توقف سفر کاروان‌های راهیان نور را داد و از مردم خواسته شد سفرها را متوقف کرده و آن را به تعویق بیاندازند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور با بیان اینکه از مردم درخواست داریم تا اطلاع ثانوی از سفر به مناطق عملیاتی خودداری کنند، افزود: ستاد راهیان نور تابع دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تلاش داریم کمک کنیم تا این ویروس در کشور ریشه‌کن شود.

او با اعلام آمادگی همه ظرفیت‌های راهیان نور برای مقابله با ویروس کرونا گفت: در مکاتبه با وزارت بهداشت و با هماهنگی‌های انجام‌شده، قرار شده تا تمامی امکانات راهیان نور اعم از شبکه‌های فعال خادمین، راویان و مبلغین، مراکز اسکان و یادمان‌های دفاع مقدس در شهرهای مقصد در صورت نیاز در اختیار مسوولین امر قرار گیرد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در این خصوص بیان کرد: در حال حاضر جمع کثیری از نیروهای راهیان نور در سطح استان‌ها و شهرها در حال ارائه خدمات از جمله پاکسازی معابر و محلات هستند.

تلاش برای رسیدن زائران راهیان نور به ۱۰ میلیون نفر

او همچنین گفت: ۸۰ هزار داوطلب مردمی در شبکه ملی خادمین داریم که هر زمان متولیان امر احساس نیاز داشته باشند آماده خدمت‌رسانی هستند، هرچند عده‌‎ای از این افراد به صورت خودجوش در حال فعالیت هستند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور با اشاره به فرصت پیش‌آمده برای بازسازی و برطرف کردن نقایص یادمان‌ها گفت: هیئت‌های اندیشه‌ورز در این شرایط در حال انجام برنامه‌ریزی و گسترش عملیات‌های بازسازی و عمرانی در سطح یادمان‌ها هستند.

ادیبی در خصوص استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ارتباط مردم با یادمان‌های راهیان نور گفت: کارگروه فضای مجازی و جهاد رسانه‌ای شهید رهبر در حال تولید و توسعه اقدامات رسانه‌ای هستند که مردم بتوانند ظرفیت‌های راهیان نور را در فضای رسانه‌ای ببینند. یکی از نرم‌افزارهای تولیدشده که می‌توان از طریق آن به زیارت مجازی پرداخت نرم افزار «ملک آسمان» است. مجموعه یادمان‌ها نیز در تلاش برای برقراری ارتباط مجازی با مردم هستند تا از این طریق سفر به یادمان‌ها مهیا شود.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان این نکته که بیش از ۷۰ درصد جمعیت زائران راهیان نور را جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: در سال ۹۷ هفت میلیون نفر از مردم به سفر راهیان نور رفتند. با توجه به ظرفیت‌سازی‌ها برای جوانان، بنا داریم در افق ۱۴۰۴ این ظرفیت را به ۱۰ میلیون نفر برسانیم.

او با اشاره به بحث ایمنی و سلامت زائران راهیان نور در طول دو سال گذشته گفت: در سال‌های ۹۷ و ۹۸ حتی یک تلفات در طول سفر راهیان نور نداشتیم. برای سلامتی و ایمنی کمیته امنیتی و بهداشت و درمان پیگیر این موضوع است.

معرفی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان شهید شاخص سال

ادیبی با معرفی شهدای شاخص سال بیان کرد: سعی شده تا با ارائه این شهدا، الگوهایی دست‌یافتنی برای جوانان معرفی شوند؛ شهید محمد سیاهکل مرادی، شید ابومهدی المهندس، شهید مرتضی شاملو، شهید رضا صیادی، شهید صادق ترویجی و شهید مجتبی اکبرزاده. شهید ویژه امسال هم سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.

با شعار «ما قوی هستیم» از مشکلات عبور خواهیم کرد

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور شعار امسال راهیان نور را «ما قوی هستیم» اعلام کرد و افزود: الگوهای مدیریتی دفاع مقدس قابل تکیه است. با تکیه بر این شعار می‌توانیم جوانانی را معرفی کنیم که در راه شهدا حرکت می‌کنند. ما در دفاع مقدس علی‌رغم داشتن نیروهای کمتر با تکیه بر توان داخلی توانستیم قوی باشیم و دشمن را مغلوب کنیم. این روزها اگر درگیر ویروس کرونا هستیم در دفاع مقدس نیز هجمه‌های بزرگی همچون جنگ شیمیایی در روستاها و شهرها را داشتیم و دشمن تلاش داشت مردم را زمین‌گیر کند، اما نتوانست و امروز با تکیه بر آموزه‌های دفاع مقدس می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن