هیات مدیره پرسپولیس: انصاری‌‌فرد مظلوم‌نمایی کرد

هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در واکنش به اتفاقات اخیر بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش فارس در این بیانیه آمده است:

با عنایت به مصاحبه آقای محمدحسن انصاری فرد در برنامه زنده تلویزیونی و اعلام استعفا از مدیریت باشگاه ضروری می‌داند توجه آقای انصاری فرد را به نکات ذیل معطوف دارد:

۱) در شهریور ماه با تصویب هیئت مدیره و با اعلام اینکه از همه شرایط و وضعیت باشگاه مطلع هستید قبول مسئولیت کردید و اظهار داشتید همه راهکارهای لازم  برای پیشبرد امور را دارید در حالی که در شش ماه گذشته در مصاحبه‌ها فقط به مسئله مشکلات موجود و پیش رو و وعده‌های مکرر اکتفا کردید که همگی در راستای فرافکنی و مظلوم نمایی بود.

۲) در هیئت مدیره همه باشگاه‌ها و شرکت‌ها بحث‌های چالشی وجود دارد که لازمه ارتقا کیفی و بالا بردن سطح بهره وری است و محلی است برای بیان نظرات و اقناع دیگران و همانطور که مذاکرات انتصاب و تفویض اختیار در این جلسات صورت می‌پذیرد در صورت بروز مشکل یا تمایل به استعفا، باز هم باید در جلسات داخلی مطرح و به نتیجه گیری منتج شود نه اینکه به جای پاسخگویی به سوالات مطروحه، در رسانه‌ها مکررا حاضر شده و با بیان دلایل غیر مستند و غیر واقعی باعث تحریک احساسات هواداران شده و در پشت آنها پناه بگیرید.

۳) جناب آقای انصاری فرد ضرورت داشته و دارد در جلسه هیئت مدیره حاضر شده و جوابگوی تعهدات و سوالاتی باشید که بخشی از آن عبارتند از:

الف) در نیم فصل راساً نسبت به جذب بازیکنان خارجی اقدام نموده و علاوه بر کتمان جزئیات مدت و رقم قراردادها به توصیه‌های هیئت مدیره مبنی بر توجه به سوابق برخی بازیکنان توجهی نکردید که منجر به ترک تیم توسط بازیکن در شرایط حساس شد.

ب) برخی از فرصت‌های تبلیغاتی و درآمدزایی با قول و قرار شفاهی واگذار شد و وقتی صحبت از قرارداد پیش آمد و شرایط غیرقابل قبولی در آن وجود داشت که اصلا قابل پذیرش نبود، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردید و در نتیجه در حوزه اقتصادی باشگاه کسب و جذب درآمدهای پایدار را به زیان‌های انباشته تبدیل نمودید.

ج) قراردادهایی با برخی حامیان مالی منعقد کردید که تا امروز هیئت مدیره از جزئیات آن بی خبر است و فرصت‌های خوب درآمدزایی از دست رفته، که جبران آن در باقی مانده فصل بسیار سخت است و این مغایر وعده‌های شماست.

د) استقراض از اشخاص حقیقی و حقوقی و ارائه چک‌های تضمین (که غیرقانونی است) و ایجاد تعهدات در سر رسیدهایی که امکان تأدیه وجه وجود ندارد را جایگزین تحصیل درآمدهای پایدار، مشخص و پاک نمودید. در حالی که این مورد در حوزه اختیارات قانونی و مشروع مدیرعامل نبوده است. نمونه‌های بیشتری را می توان مثال زد اما به همین بسنده کرده و منتظریم در جلسه کارشناسی پاسخ‌ها را دریافت کنیم، بدیهی است تاکیدات هیئت مدیره جهت پیشبرد بهتر امور در چارچوب قوانین و مقررات جاری بوده و هست.

و اما سخنی با پیشکسوتان گرامی و هواداران دلسوز و وفادار خانواده بزرگ پرسپولیس

۱) به صراحت عرض می‌کنیم که هیچ یک از اعضای هیئت مدیره باشگاه در هیچ زمانی و به هیچ عنوان سخنی علیه پیشکسوتان و هواداران عزیز نداشته و شایعات منتشر شده ناشی از رفتار و حرکات ناجوانمردانه برخی از افراد سودجو بوده است و اصلا صحت نداشته و شدیدا تکذیب می‌گردد، بدیهی است بیان کنندگان و نشردهندگان اینگونه تهمت‌ها در مراجع قضایی باید پاسخگوی رفتار و گفتار غیرواقعی خود و خدشه دار نمودن اخلاق حرفه‌ای باشند.

۲) تغییرات محدود در بدنه باشگاه بنا به صلاح و منفعت باشگاه ضروری بوده ، شایسته بود مدیرعامل به جای اینکه خط قرمز خود را حضور یک فرد خاص بداند، همچون هیئت مدیره، صرفه و صلاح باشگاه و هواداران را خط قرمز خود می‌دانست.

۳) باشگاه پرسپولیس همیشه بزرگ بوده و بزرگ خواهد ماند و راه خود را خواهد رفت، همه کسانی که مسئولیت داشته با تمام وجود برای حفظ آرامش و بهبود وضعیت کوشا بوده و هستند و با استعانت از الطاف خداوند متعال و حمایت پیشکسوتان و هواداران دلسوز، وفادار و همیشه حاضر، پرسپولیس مشکلات را مرتفع و پرسپولیس قهرمان به سوی کسب جام‌های متعدد ادامه مسیر خواهد داد.

۴) انتظار می رود با حفظ آرامش، اخبار صحیح و به روز را از کلیه مجاری اطلاع رسانی رسمی باشگاه شامل اپلیکیشن، سایت و صفحه اینستاگرامی تعقیب کرده و اطمینان داشته باشید پرسپولیس از بحران‌ها و چالش های پیش رو به سلامت عبور خواهد کرد و باهم جشن‌های قهرمانی را تکرار می‌کنیم.


به گزارش فارس، محمد حسن انصاری فرد در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر با انتقاد از هیات مدیره پرسپولیس اظهار داشت: متاسفانه بدون اطلاع من حسین قدوسی را که از یاران باوفای باشگاه پرسپولیس بوده و فردی زحمتکش و دلسوز و کاربلد محسوب می شود برکنار کردند.

وی افزود: بعد از این اتفاق اعضای هیات مدیره خبر و این برکناری را بدون هماهنگی با من روی رسانه های اجتماعی باشگاه منتشر کردند که وقتی من این خبر را خواندم شوکه شدم.

انصاری فرد تاکید کرد: به دنبال این موضوع رسول پناه از لفظ بسیار جسارت آمیزی در قبال من استفاده کرد. او پیامی را با این مضمون برایم ارسال کرد، جای تاسف است که رئیس هیات مدیره یک باشگاه این چنین به مدیرعاملش توهین می کند. او پیام داد خبر مصوبه هیات مدیره را که در اپلیکیشن باشگاه منتشر شده،سایت باشگاه تحریف کرده است، لذا خواهشمند است نسبت به اصلاح آن اقدام کنید و قدوسی طبق مصوبه هیات مدیره همکاری اش با باشگاه غیر قانونی خواهد بود و در صورت ادامه همکاری وی،عواقب آن بر عهده جنابعالی است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس یادآور شد: درگیری های ما با اعضای هیات مدیره باشگاه در این مدت خیلی زیاد بود ولی من نمیخواستم به خاطر آرامش پرسپولیس هواداران این مسائل را متوجه شوند. آنها کار را به جایی رساندند که دیگر جای ماندن من نیست چون مدیرعاملی که نتواند مدیر روابط عمومی اش را خودش انتخاب کند حتما اختیار ندارد. بعد از جدایی عرب، با وجود جای خالی دو ماهه در هیات مدیره، هنوز به عنوان هیات مدیره انتخاب نشده ام و این موضوع خودش نشان دهنده همه چیز است.

وی خاطر نشان کرد: امروز در نشست هیات مدیره صراحتا اعلام کردند وزیر ورزش خواسته که قدوسی نباید در باشگاه پرسپولیس باشد، من  هم سوال کردم به چه دلیل او نباید باشد، فقط یکی از دلایل را به من منتقل کنید. آنها گفتند اسپانسر باشگاه مدعی است که قدوسی با ما همکاری نمی کند درحالی که قدوسی شبانه روز برای این باشگاه زحمت کشیده است.

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط موضع خودش چه خواهد بود، گفت: موضع من این است، این باشگاه مبارک خودشان باشد. در این ۷،۸ ماه با امثال قدوسی ها با تمام وجود برای این باشگاه تلاش کردیم، در هیات مدیره باشگاه خیلی اهانت ها به من شد اما من صورتم را با سیلی سرخ نگه داشتم. هاشمی ۶ جلسه غیبت می کرد اما در جلسه هیات مدیره وقیحانه به من جسارت می کرد. من توهین ها و بی ادبی های آنها را به وزیر ورزش گزارش کردم و بارها گفتم که دل این هیات مدیره با ما نیست و نمی خواهند ما موفق شویم، حتی گفتم که آنها چهار چرخ باشگاه را فلج کرده اند چون بحث های اقتصادی خوبی داشتیم و در آمدزایی های خوبی صورت گرفت اما هیج اتفاقی رخ نمی داد.

انصاری فرد تصریح کرد: با ادامه کار متوجه شدم به هر دری می زنیم آن را می بندند. نمی دانم این اتفاق از چه مقامی صورت گرفته است چون حتی با بانک گردشگری در حال انعقاد قرارداد بودیم اما جالب است بدانید صبح امروز معاون اقتصادی ام را حتی به ساختمان راه ندادند.

مدیرعامل سرخپوشان در پاسخ به این سوال که آیا از سمت خود استعفا می دهد یا خیر گفت: بله. من از هواداران عزیز پرسپولیس عذرخواهی و افتخار می کنم نیرویی مثل حسین قدوسی داشتیم. با تمام وجود با هم کار کردیم و نتیجه اش را هم گرفتیم، تیم ما با ۱۰ اختلاف امتیاز در صدر جدول است ولی هیات مدیره ای که از جانب وزیر ورزش حمایت می شد ما را همراهی نکرد. در سه ماهی که رسول پناه به عنوان رئیس هیات مدیره انتخاب شد متوجه شدم که وزیر فقط با وی امورات را هماهنگ می کند و  دیگر هیچ ارتباطی با من نداشت. آنها جلسات مخفیانه برگزار می کردند و این موضوعات همه نشان می دهد ماهیت کار چیست.

وی افزود: سوالم از وزیر این است اگر به من اعتقادی نداشتید چرا این کار را کردید؟ سلطانی فر هر روز وعده می داد که شما عضو هیات مدیره می شوید ولی من به او گفتم وقتی این اتفاق نمی افتد سایر اعضا مدعی می شوند که وزیر من را قبول ندارد و به همین دلیل هر چه از دهانشان در می آید به من می گویند. هاشمی در آخرین جلسه هیات مدیره در حضور جمع توهین هایی به من کرد که شرمم می آید آنها را به زبان بیاورم.

انصاری فرد اضافه کرد: با ادامه این روند به صلاح پرسپولیس نیست که در اینجا بمانم و به همکاری ام ادامه دهم. مطمئن هستم با رفتن من زیر ساخت هایی که آماده کردم گشایش پیدا خواهد کرد و باشگاه به درآمدزایی خوبی می رسد.در این بین خبیری، یلوه و قدوسی و … که با من کار می کردند زحمات زیادی کشیدند آن هم با وجود کارشکنی هایی که هیات مدیره انجام می داد.

وی در خصوص مطالبات برانکو و بودیمیر گفت: منابع مالی خوبی وجود دارد که بستر آن آماده شده اما همکاری صورت نمی گرفت. متوجه شدم که با شرکت آتیه داده پرداز که خودم آنها را به پرسپولیس آوردم هماهنگ شده اند و برخلاف اطلاع من کارهایی انجام می دهند که مدیرعامل را از این بحث خارج کنند. آقایان در دو سه جلسه اخیر صراحتا اعلام کردند قدوسی مانع درآمدزایی آسیا داده پرداز است درحالی که این حرف غلط بود.

انصاری فرد در خصوص اینکه فکر نمی کند این موضوع با صحبت کردن با وزیر ورزش حل شود تاکید کرد: خیر،چون به من جسارت می شود و وزیر از آنها حمایت می کند. اینها نشان می دهد که هیات مدیره با وزیر ورزش هماهنگ است و من این وسط یک غریبه هستم. شاید آقایان تصور می کردند بعد از رفتن برانکو باید فردی مثل انصاری فرد بیاید و آرامش را بر پرسپولیس حکمفرما کند ولی حالا آنها منافعی دارند که با خصوصیات اخلاقی ام سازگار نیست.

وی تاکید کرد: هواداران پرسپولیس بدانند مشکلی ایجاد نمی شود و این نفرات حتما پول خواهند آورد. هنگامی که کالدرون رفت وزیر گفت ۳۰۰ هزار دلار او آماده است ولی با وجودی که قرار بود این پول را بدهند هیچ کمکی صورت نگرفت. فقط یک بار رسول پناه دو میلیارد پول آورد که قرار بود از بانک گردشگری بگیریم و پس بدهیم که این قرارداد هم منعقد نشد. آقایان کار را به جایی رساندند که علیرغم میل باطنی از باشگاه پرسپولیس خداحافظی کنیم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن