«درباره‌ی قم هراسی با دبیرخانه شورای امنیت کشور مکاتبه شد»

معاون استاندار قم گفت: موضوع قم هراسی به‌صورت جدی موردبررسی قرار گرفت و به دبیرخانه شورای امنیت کشور و ستاد ملی مکاتبه شد که پاداش تدین و انقلابی بودن مردم قم این نباید باشد که خط دشمن دنبال شود.

به گزارش تسنیم بیژن سلیمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به وضعیت مدیریت بحران قم نسبت به کنترل شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: در حال حاضر مدیریت خوبی در حال انجام است و از کاستی‌هایی که در روزهایی ابتدایی بود عبور کردیم.

وی با اشاره به دستگیری افرادی که در فضای مجازی نسبت به تخریب چهره قم اقدام می‌کردند، افزود: پلیس فتا دو نفر را در این زمینه دستگیر کرد که  یک نفر از آنان در ارومیه نسبت به تحریک مردم علیه قم اقدام می‌کرد که با همکاری پلیس فتا در ارومیه بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد.

معاون استاندار قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با قم هراسی تصریح کرد: موضوع قم هراسی به‌صورت جدی موردبررسی قرار گرفت و به دبیرخانه شورای امنیت کشور و ستاد ملی مکاتبه شد که پاداش تدین و انقلابی بودن مردم قم این نباید باشد که خط دشمن دنبال شود.

سلیمان پور با بیان اینکه هرکسی بخواهد چهره قم را مخدوش کند و با هدف دشمن آشوب ایجاد کند در چتر اطلاعاتی و رصد فضای مجازی قرار می‌گیرد، گفت: در این راستا اقدامات لازم قضایی صورت می‌گیرد، بخشی از این رویداد تلخ قهری بود و اگر هر استانی دیگری به جز قم نیز این موضوع را اعلام می‌کرد تحت تأثیر آن مسئله قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: به نیروی انتظامی مأموریت داده شد که ورودی و خروجی‌های استان قم را به روی اتباع خارجی ببندند که با اتومبیل‌های خودشان وارد استان نشوند اما پس از گزارش حضور اتباع خارجی در قم متوجه شدیم که اتوبوس زائران پاکستانی در خارج از شهر توقف کرده و با اتوبوس‌های داخلی وارد شهر قم شده‌اند که در این راستا اتوبوس‌رانی توجیه و دو دستگاه اتوبوس نیز توقیف شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم با تأکید بر اینکه با وجود اقدامات سلبی و پیشگیری که برای عدم حضور اتباع انجام می‌شد اما همچنان شاهد حضور اتباع خارجی در استان قم بودیم، گفت: از دو روز گذشته تصمیم گرفته شد اتباع خارجی پاکستانی در هر محلی که اسکان دارند اعم از مسافرخانه و هتل باید قرنطینه شود.

سلیمان‌پور خاطرنشان کرد: در این راستا از معاون سیاسی وزیر کشور درخواست کردیم که استانداران را توجیه کنند تا از سایر استان‌ها کسی به قم نیاید و اتباع پاکستانی از مرز سیستان و بلوچستان از کشور خارج شوند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. آمار ناهنجاریهای استانهای کشور ، جناب استاندار ! : جهت مراجعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا