یادداشت انتقادی حمید رسایی خطاب به مدیر حوزه علمیه

حجت‌الاسلام «حمید رسایی»، نماینده‌ی سابق مجلس در یادداشتی تلگرامی نوشت:

«جناب آقای اعرافی‌، مدیریت محترم حوزه علمیه قم

رهبر معظم انقلاب در ۲۵ اسفند سال ۹۴ بیانات مهمی درباره تلاش دشمن برای ایجاد انحراف در انقلاب و خطر انقلاب‌زدایی از حوزه‌های علمیه داشتند. بی شک و علی القاعده، حضرتعالی و مسئولان عالی حوزه در این راستا تلاش‌های “عملی و موثری” کرده‌اید، چه بجاست تا در سالگرد این بیانات مهم رهبر انقلاب اسلامی، لطفا به افکار عمومی پاسخ دهید:

۱. مدیریت حوزه علمیه برای علاج این احساس خطر امام و رهبر جامعه چه کرده است؟

۲. برنامه‌های مدیریت حوزه علمیه به منظور صیانت و ارتقای شور انقلابی بویژه در طلاب جوان چه بوده است؟

۳. در این چهار سال از جریانات انقلابی حوزه، موسسات دغدغه‌مند و چهره‌های شاخص و فعال در این عرصه، در راستای گسترش تفکر و مطالبات انقلابی چه حمایت‌هایی صورت گرفته و با تلاش‌های آنها چگونه رفتار شده؟

۴. چه بخشی از جریانات خزنده درون حوزه که با هدف انقلاب زدایی تلاش می‌کنند شناسایی شده و با کسانی که در راستای مخالفت و تقابل با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب تلاش کرده‌اند‌، چه رفتاری شده است؟

این سئوالات برگرفته از بیانات صریح و علنی امام خامنه‌ای خطاب به مدیریت و تشکل‌های حوزوی است که در سالگرد آن بازخوانی می‌شود.

امام خامنه ای:

اگر چنانچه ما دیدیم تلاش‌هایی دارد انجام می‌گیرد برای اینکه ازحوزه‌ علمیّه‌ قم انقلاب‌‌زدایی کنند، باید احساس خطر کنیم. خب، احساس خطر کردن کافی نیست، باید به فکر علاج بود.

مخالفت با انقلاب هم دوجور است: یک‌ وقت صریحاً کسانی با انقلاب مخالفت می‌کنند – که این هم در حوزه وجود دارد ، البته کم هستند… یک‌ وقت هست که نه، صریحاً با انقلاب مخالفت نمی‌شود، [بلکه] با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می‌شود؛ روی اینها باید حسّاس بود.

اگر حوزه‌ قم انقلابی نمانَد، حوزه‌های علمیّه اگر انقلابی نماندند، نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد گرفت.

دیدار مجمع نمایندگان طلاب ۲۵ اسفند ۹۴

دشمن برای شناسایی نقاط مؤثر انقلاب و ضربه زدن به مبانی اساسی آن برنامه دارد و ازجمله مقاصد آنها حوزه‌های علمیه است. صیانت از شور انقلابی و طلاب جوان با توجه به آنچه امام راحل دراواخر حیات مبارکشان بیان فرمودند – منشور روحانیت – یک ضرورت است.

دیدار شورای عالی حوزه های علمیه/ دی ماه ۹۸»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

  1. اصولا قرار بود انقلاب و نظام ما دینی باشد و دین شناسان دینی بودن آن را محک می زنند نه اینکه دین شناسان حتی اگر قطعا دینی باشند، مورد محک نظام و انقلاب باشند که آیا انقلابی هستند اعم از اینکه انقلاب دینی مانده باشد یا نه. فاعتبروا یا اولی الابصار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا