انتقاد شدید امام جمعه تبریز از برنامه‌های صداوسیما

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، امام جمعه تبریز با انتقاد از نبود رویکرد مشخص در تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای کاهش حضور مردم در اماکن پرتردد، گفت: صداوسیما جمهوری اسلامی ایران در بخشی از برنامه خود مردم را به خرید از فروشگاه‌های بزرگ تشویق می‌کند و در بخشی دیگر قرنطینه خانگی را مورد تاکید قرار می‌دهد. اختصاص بهترین زمان پخش برنامه‌های صداوسیما برای تبلیغِ خرید از فروشگاه‌ها در مقابل التماس از مردم برای ماندن در خانه، در این شرایط قابل توجیه نیست و باید مدیران رسانه ملی به این موضوع توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در بازدید از کارخانه داروسازی و سرم سازی شیهد قاضی تبریز با بیان این‌که پاسدارانِ سلامت و مدافعانِ بهداشت در مراکز درمانی و مجموعه‌های تولیدی با تمام قدرت در میدان رزم هستند، گفت: این ویروس به مثابه یک جنگ واقعی است و عدم توجه برای مقابله و پیشگیری از آن مضرات جبران ناپذیری به همراه دارد، از این رو باید قرنطینه خانگی را جدی بگیریم.

وی با اشاره به این‌که عده‌ای این ویروس را هنوز جدی نگرفته‌اند، افزود: کثرت حضور مردم در مراکز خرید در شرایط کنونی بسیار نگران کننده است.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به اقشار بی بضاعت و کم درآمد اظهار کرد: هر چند مصون ماندن از خطرات ویروس کرونا ضرورت در خانه ماندن را صد چندان کرده است، اما در این میان کسانی مجبور به ترک منزل برای تامین نان شب شان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: دست فروشان بازار و کسانی که در مغازه‌های اجازه‌ای مشغول کسب و کار هستند، از کسادی بازار متضرر شده‌اند، از این رو از خیران و هیئت امنای بازار تقاضا دارم در این شرایط هوای این افراد را داشته باشند.

وی همچنین از افراد خیر خواست تا خانواده های نیازمند را در محلات شناسایی کنند و در تامین نیازهای ضروری به آن‌ها کمک کنند.

وی در ادامه با انتقاد از نبود رویکرد مشخص در تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای کاهش حضور مردم در اماکن پرتردد، گفت: صداوسیما جمهوری اسلامی ایران در بخشی از برنامه خود مردم را به خرید از فروشگاه‌های بزرگ تشویق می‌کند و در بخشی دیگر قرنطینه خانگی را مورد تاکید قرار می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: اختصاص بهترین زمان پخش برنامه‌های صداوسیما برای تبلیغِ خرید از فروشگاه‌ها در مقابل التماس از مردم برای ماندن در خانه، در این شرایط قابل توجیه نیست و باید مدیران رسانه ملی به این موضوع توجه داشته باشند.

وی در ادامه با تاکید بر عدم ورود مسافران و گردشگران و ترددهای غیرضروری گفت: پاسداران سلامت و مدافعان بهداشت در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با تمام قدرت، امیدوارانه و شجاعانه، تمام جهد و تلاش خود را برای غلبه بر این بیماری به کار بسته‌اند از این رو باید مبادی ورودی های شهرهای استان باید کنترل شود و مردم با اجتناب از ترددهای غیرضروری، زنجیره شیوع ویروس را در جامعه قطع کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از نبود نظارت‌ها در توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی در استان گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های تولید کننده الکل به حساب می‌آید، اما به دلیل اینکه مدیریت این محصول به عهده تهران گذاشته شده، تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده به کاری بسیار دشوار تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین با بیان این‌که احتکار کنندگان مواد بهداشتی و ضدعفونی با سلامت مردم بازی می‌کنند، گفت: تولید و توزیع مواد ضدعفونی کننده بهداشتی نوعی مجاهدت است، اما به دلیل عدم نظارت کافی دستگاه‌های نظارتی و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی محصولات تولیدی براحتی در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد.

وی گفت: با مجاهدتی که کادر پزشکی و درمانی در بیمارستان‌ها انجام می‌دهند و با توجه مضاعف مردم برای رعایت بهداشت فردی و محیط و مهم‌تر از آن، توکل بر خدا، ویروس کرونا را شکست خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، داروسازی و سرم سازی شهید قاضی تبریز در حال حاضر ۵۶ محصول انسانی و ۲۱ محصول دامی، با ظرفیت ۳۶ میلیون بطری انواع محلول‌های تزریقی و ۱۵۰میلیون عدد انواع آب مقطر و آمپول دارویی تولید می‌کند ۶۰ درصد نیاز کشور را در این زمینه تامین می‌کند.

انتهای پیام

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن