واکنش فرمانداری مشهد به اعتراضات به محدودیت زیارت حرم رضوی

احمد ریواده، معاون سیاسی امنیتی فرماندار مشهد درخصوص اعتراضات به بسته شدن موقت حرم رضوی گفت: به نظر می‌رسد مساله خاصی در خصوص این تصمیم نداشته باشیم که بخواهیم جلسه شورای تامین بگذاریم یا تصمیم امنیتی بگیریم؛ چراکه این افراد با توضیحات نیروی انتظامی و صحبت‌هایی که صورت گرفت متفرق شدند .

ریواده در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص اعتراضات شب گذشته مقابل حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: عده‌ای از افراد مذهبی و متعهد درخواست‌شان این بود که حرم بسته نشود، اما تصمیم ستاد ملی این بود که باید حرم بسته باشد، برای همین عده‌ای جلوی حرم تجمع کرده و درخواست داشتند داخل بروند و بعد هم با توصیه نیروی انتظامی متفرق شدند.

وی بیان کرد: این افراد به بسته شدن حرم معترض بودند و چندان مساله خاصی پیش نیامد که بخواهیم آن را امنیتی کنیم و جلسه شورای تامین شهرستان تشکیل دهیم؛ چراکه این افراد با توضیحات نیروی انتظامی و صحبت‌هایی که صورت گرفت متفرق شدند .

معاون سیاسی فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: قبل از اینکه حرم بسته شود، هماهنگی‌هایی در سطح شهرستان انجام شد، اما مساله خیلی حادی وجود نداشت. طبیعی است وقتی اتفاق بسیار مهمی مانند بسته شدن حرم رخ می‌دهد، حتما برخی که دغدغه دینی دارند معترض می‌شوند.

وی ادامه داد: امروز نیز در ستاد استان جلسه‌ای با هیات‌های مذهبی برگزار و با آنها گفت‌وگو شد که این تصمیمات برای سلامتی مردم است، آنها نیز نظرات خود را بیان کردند و به نظر می‌رسد مساله خاصی در خصوص این تصمیم نداشته باشیم و نداریم که بخواهیم جلسه شورای تامین بگذاریم یا تصمیم امنیتی بگیریم، تصمیم گرفته شده و با وجود توصیه‌های مراجع و علمای دین و معتمدان و هیات‌های مذهبی این موضوع مدیریت شده و تاکنون مساله خاصی به ما گزارش نشده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن