واکنش احسان حدادی به ابطال انتخابات فدراسیون دو و میدانی

«احسان حدادی»، قهرمان پرتاب دیسک آسیا با اشاره به ابطال انتخابات فدراسیون دو و میدانی گفت: عده‌ای مصلحت فردی را بر مصلحت ورزش دو و میدانی ترجیح دادند و در نهایت انتخابات ابطال شد.

به گزارش ایسنا، وزارت ورزش و جوانان  اعلام کرد که انتخابات فدراسیون دوومیدانی که در تاریخ ۱۹ اسفند برگزار شد بار دیگر باید تکرار شود و دلیل این موضوع این بود که معرفی نامه یکی از دبیران هیات استانی حاضر در مجمع بدون امضای رئیس هیات بوده در نتیجه غیرقانونی است و مجمع از حد نصاب خارج شده ایت، با این حال احسان حدادی شکایت  از این موضوع  به مراجع مرتبط را “ترجیح منافع شخصی بر مصلحت دوومیدانی دانسته”. در حالی که اگر وزارت ورزش چنین تصمیمی نمی‌گرفت عدالت انتخابات حفظ نمی‌شد.

حدادی احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک آسیا پس از برگزاری مراسم‌تودیع ومعارفه سرپرست جدید فدراسیون دو و میدانی که امروز(چهارشنبه،) انجام شد،  گفت: ما دوست داشتیم امروز شاهد برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس فدراسیون باشیم اما این اتفاق نیفتاد. عده‌ای مصلحت فردی را بر مصلحت ورزش دو و میدانی ترجیح دادند و در نهایت انتخابات ابطال شد. البته جای دارد به تمام عزیزانی که آمدند و در مجمع حاضر شدند خسته نباشید بگویم و همچنین از آقای علی نژاد هم‌ سپاسگزارم که به فکر بحران در دوومیدانی ایران هست.

او تأکید کرد: با انتخاب آقای داوری به عنوان رئیس فدراسیون منتظر اتفاقات خوب بودیم. او برنامه‌های خوبی داشت و قرار بود به این ورزش کمک کند. امیدوارم هر چه زودتر فردی اصلح انتخاب شود و دو و میدانی ایران را از این بحران خارج کند.

حدادی در ادامه بیان کرد: جا دارد صمیمانه از زحمات دلسوزانه آقای عرب در مدت زمان مسئولیت شان در پست سرپرستی فدراسیون تشکر کنم. او با درایت و سعه صدر آرامش را به خانواده دو و میدانی آورد و در همان مدت زمان حضورش سعی کرد تمامی امورات مرتبط با ورزشکاران المپیکی ودیگر ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه را مدیریت کند. امروز شاهد معرفی آقای مهدی مبینی از سوی وزارت ورزش و جوانان به عنوان سرپرست جدید فدراسیون بودیم. او از قهرمانان این رشته و تیم ملی دوومیدانی است و در فدراسیون های دیگر هم نقش مثبتی در جایگاه خود داشته است.  خوشحالم که فردی از جنس همین رشته این مسئولیت را پذیرفته است و صمیمانه برایش  آرزوی موفقیت دارم.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا با اشاره به نقش مهم کمیته ملی المپیک در حمایت از فدراسیون های المپیکی تصریح کرد: بی شک نقش تأثیر گذار کمیته ملی المپیک در ساماندهی ورزشکاران المپیکی پوشیده نیست. کمیته ملی المپیک در کنار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ها می‌توانند با تعامل به پیشبرد اهداف ورزش کشور کمک زیادی کنند. فدراسیون‌ها به تنهایی قادر به ثبت وقایع خوب در ورزش نیستند.

حدادی با اشاره به وضعیت بحرانی ویروس کرونا در کشور و روند تمریناتش گفت: بی شک اتفاقات تلخ اخیر در کشور همه چیز را تحت الشعاع قرار داده و ما نیز مستثنا نیستیم. برنامه تمریناتم را فعلا باید با این شرایط انجام می‌دهم. امیدوارم شر این ویروس به زودی از کل دنیا کنده شود تا همه بازهم به هم نزدیک شوند. باید همدل و یک صدا شد تا به موفقیت رسید. ما ایرانی ها مردمان احساسی هستیم و اصلا دوری از هم برای ما سخت است. امیدوارم سال ۱۳۹۹ سالی توأم با موفقیت، سلامتی، تندرستی، شادی و مهربانی برای تک تک ایرانی های عزیز باشد و برای همه ورزشکاران المپیکی به خصوص دوومیدانی کاران آرزوی موفقیت دارم.

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن