توقف معامله فیش‌های حج فاقد اولویت

بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت نقل و انتقال فیش‌های حج و عمره «فاقد اولویت» تا پایان فروردین سال ۹۹ متوقف شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی ـ سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت، ‌ توضیح داد: این توقف به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم کاهش میزان مراجعات و ترددهای غیرضروری است.

او ادامه داد: اسنادی دارای اولویت شناخته می‌شوند و تا پایان فروردین‌ماه سال ۹۹ قابل نقل و انتقال هستند که تاریخ ودیعه‌گذاری آن‌ها تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۶ معتبر باشد. پس از فروردین‌ماه سال آینده تمام اسناد مطابق روال گذشته و براساس دستورالعمل‌های صادرشده، قابل نقل و انتقال است.

او با یادآوری این‌که برای نقل و انتقال به مراجعه حضوری نیاز نیست، افزود: طبق دستورالمعل‌های قبلی سازمان حج و زیارت، معامله‌کنندگان باید بومی و ساکن در استان باشند که بر همین اساس دفاتر زیارتی مراتب را بررسی و اقدام خواهند کرد.

رضایی باتاکید بر این‌که متقاضیان نقل و انتقال اسناد دارای اولویت فقط باید با دفاتر زیارتی مرتبط باشند، گفت: مراجعه این افراد به حج و زیارت استان ضرورتی ندارد و پس از انجام مراحل مربوطه و تأیید، صدور معرفی‌نامه‌های «دفاتر اسناد رسمی» و «بانک عامل» از طریق نماینده دفتر زیارتی انجام می‌شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن