تشکیل قرارگاه سلامت و معنویت در سپاه

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: نمایندگی ولی فقیه در سپاه با مشارکت طلاب پاسدار و بسیجی ، قرارگاه سلامت معنوی را با چهار هدف کمک به سلامت جامعه، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط، تلاش برای کمک به خانواده های بیماران و متوفایان جهت روحیه دادن به آنها و همچنین حفظ حرمت مومنان متوفا با انجام مراحل شرعی کفن و دفن تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دفاع مقدس ما آغاز داشت ولی پایان نداشته است و  صفحه های آن تغییر می یابد،  گفت: آنچه الان در کشور در مقابله با کرونا درحال رخ دادن است ، دفاعی مقدس از بشریت محسوب می شود که در این بحران همه دستگاه‌ها با همدلی و انسجام و روحیه دینی وارد میدان شده اند.

وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی هم مانند سایر دستگاههای کشور از همان آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مقابله با بیماری قرار گرفته است ، افزود: از آنجا که  سپاه پاسداران خداباوری و  مردم یاری را مد نظر دارد ؛ بهترین مصداق پاسداری را خدمت به مردم می داند و در این میان در کنار بقیه نهادها وارد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی  گفت : به همین منظور نمایندگی ولی فقیه در سپاه با مشارکت طلاب پاسدار و بسیجی ، قرارگاه سلامت معنوی را با چهار هدف کمک به سلامت جامعه، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط، تلاش برای کمک به خانواده های بیماران و متوفایان جهت روحیه دادن به آنها و همچنین حفظ حرمت مومنان متوفا با انجام مراحل شرعی کفن و دفن تشکیل شده است.

وی اعزام 450 نفر استادان و طلاب و روحانیون بسیجی به  مراکز درمانی ، اعزام بیش از100 گروه از طلاب جهت ضد عفونی کردن و ارائه خدمات بهداشتی ،اعزام 180 نفر از طلاب به آرامستان ها جهت مراسم کفن و دفن و تغسیل و ایجاد بیش از 200 شبکه مجازی برای تقویت روحی و روانی خانواده ها را از برنامه های این قرارگاه برشمرد.

وی افزود: این قرارگاه با مساجد ، پایگاه های مقاومت و حوزه های علمیه هماهنگ عمل می کند و همکاری تنگاتنگی با وزارت بهداشت ، شهرداری ها و شناسایی خانواده های نیازمند در این ماجرا دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین طرح مباحث دینی در مراکز درمانی و عملیاتی، اعزام مبلغ به بیمارستان ها ،اعزام طلاب به آرامستان ها ، ترغیب و ترویج فرهنگ امدادرسانی در جامعه ، ترویج روحیه معنوی دعا و خضوع ، تشکیل گروه های مجازی و تشکل های اجتماعی تامین محتوا برای مبارزه با فضا سازی رسانه های معاند که دنبال تضعیف امید در جامعه هستند، پاسخگویی به مسائل شرعی ، تکثیر دیدگاه های مقام معظم رهبری و رهبری در این خصوص ، راه اندازی سایت و وبلاگ پاسخگویی را از مهمترین اقدمات این ستاد برشمرد.

حاجی صادقی گفت: قرارگاه با ارتباط مداوم با ستادهای فرعی وضعیت را رصد می کند و مردم مطمئن باشند تا پایان در کنار آنها هستیم .

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا