خرید تور نوروزی

«حوزه علمیه با جدیت در مقابل خرافه گرایی بایستد»

حجت‌الاسلام مازنی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در نامه ای به به آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور از وی خواست که حوزه های علمیه با جدیت در مقابل خرافه گرایی که به نام دین صورت می‌گیرد بایستند.

به گزارش ایسنا،  متن کامل نامه احمد مازنی به آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حضرت آیت الله آقای اعرافی(دامت برکاته)

سلام علیکم

با احترام بدین وسیله فرصت را غنیمت شمرده و از مواضع اصولی و عالمانه حوزه های علمیه، مراجع عظام تقلید در خصوص بحران پیش آمده ویروس کرونا و همکاری با تصمیم های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که نمونه ای از پیوند مستحکم علم و دین به شمار می رود تشکر نموده و از زحمات و کوشش خالصانه جنابعالی و همکاران شما در ستاد حوزوی بحران و حوادث غیر مترقبه برای هماهنگی و سازماندهی طلاب داوطلب برای حضور در خط مقدم مبارزه با بحران یاد شده قدردانی می کنم.

برکسی پوشیده نیست که در طول تاریخ، حوزه و روحانیت اصیل همواره در پیش آمدها و دشواری ها در کنار مردم بوده و هیچگاه خویش را جدای از آنان نمی پنداشته است.

لازم است حوزه های علمیه با جدیت در مقابل خرافه گرایی که به نام دین صورت می گیرد بایستد و اجازه ندهند تا ساحت دین را که همواره با مقتضیات زمان و علوم جدید همراه بوده را ملکوک سازند.

نگاه عالمانه مراجع تقلید و علمای وارسته قم، مشهد و نجف به بحران اخیر نشان دهنده توجه به سلامت و حفاظت از جان مردم است و چهره واقعی روحانیت و حوزه های علمیه را در این گونه مواضع باید دید نه جماعتی که نه از دین بهره برده اند و نه از علم اما ذهنیات خود را به نام دین به جامعه القاء می کنند.

همراهی خالصانه طلاب و روحانیون جهادی در کنار مردم زلزله زده سرپل ذهاب و مردم سیل زده استان های لرستان و گلستان و اینک کمک به بیماران در بیمارستان های سراسر کشور در امتداد مبارزه روحانیت اصیل و مردمی علیه استبداد و خودکامگی طاغوت، حضور در جبهه های جنگ تحمیلی و تقدیم هزاران شهید به انقلاب و دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) تعریف می شود.

ضمن خدا قوت به آن جناب و همه همکاران و طلاب محترمی که در کنار پزشکان و پرستاران درحال خدمت هستند پیشاپیش حلول سال نو را تبریک می گویم و آمادگی خویش را  برای هر گونه همکاری و اداء وظیفه اعلام می دارم.

 

ارادتمند احمد مازنی نماینده مجلس دهم و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

بیست ونهم اسفند یکهزار و سیصد و نود و هشت.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا