امیر نوری و امیرحسین رستمی هم مشابه تتلو

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی در یادداشتی تلگرامی با عنوان «به گذشته بنگرید» درباره‌ی ماجرای دو بازیگر سینما، امیرحسین رستمی و امیر نوری در روزهای اخیر نوشت:

این روزها دو اتفاق جالب در صداوسیما و فضای مجازی رخ داده که عبرت‌آموز است. مورد اول یک بازیگر تلویزیون را در برنامه‌ای زنده می‌آورند که ناگاه در باره کرونا سخنان خارج از چارچوب می‌زند و فوری برنامه قطع می‌شود!! بعد هم آن فرد عذرخواهی می‌کند و عذرخواهی او نیز از صد تا نقد علیه سیستم بدتر بود.

سپس یک بازیگر دیگر که پیش‌تر جزو مبلغان ارزش‌های رسمی بوده، فیلم بسیار ساده و کوتاهی را در فضای مجازی پخش می‌کند که به نوعی تعریض به شعار سال محسوب می‌شود و مورد هجوم قرار می‌گیرد و ظاهرا احضار و به قولی بازداشت شده است. احتمالاً یکی دو روز دیگر نیز او با عذرخواهی مشابه سروته قضیه را هم می‌آورد. در هر دو مورد طرفداران ساختار هم چوب نقد را می‌خورند و هم چوب عذرخواهی را!

ریشه این فلاکت و بدبختی رسانه‌ای کجاست؟ از زمانی آغاز شد که ارزش‌های رسمی فاقد افراد مرتبط و تأثیرگذار جهت دفاع از آنها شد. تایید ارزش فرهنگی و سیاسی را نباید از زبان ورزشکار و هنرمند گرفت. نه تنها اعتبار ندارد، بلکه چون القایی است و متناسب نان به نرخ روز خوردن گفته می‌شود، یک روز دیگر هم که فضا عوض شود سخن دیگری خواهند گفت.

در حقیقت این وضعیت محصول آویزان شدن نهادها و طرفداران ارزش‌های رسمی به نیروهایی است که اصولاً حرفه‌ای این کار نیستند و صلاحیت لازم برای ورود در این عرصه را ندارند. بدترین نمونه آن را در جریان تتلو دیدیم و اینها نیز عوارض کوچک‌تر آن است.

هنگامی که کنشگران و صاحب‌نظران اصلی حوزه سیاست، فرهنگ و اقتصاد حذف شوند، چاره‌ای جز آویزان شدن به سلبریتی‌های بی‌ارتباط با این موضوعات ندارند، ولی این طناب پوسیده و کم‌تحمل‌تر از آن است که بتوان این بدن سنگین را به آن آویزان کرد.

بهتر است به این افراد ناسزا نگویید. قدری به گذشته خود بنگرید، آن را نقد کنید و تغییر مسیر دهید. از سلبریتی‌ها برای هیچ حکومتی آب گرم نمی‌شود.

کار چندانی هم با این افراد نمی‌توان کرد و در نهایت با یک توبه صوری که صد بار از کار اولیه آنها عوارض بدتری برای سیستم دارد، راضی می‌شوند، مثل توبه تتلو که زمانی حسرت چنین توبه‌ای را می‌خوردند.

تهدید جانی «امیر نوری» توسط یک «طلبه جهادی»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. من به بنوبه خودم رفتار این فردرا درست نمی دانم امادوست عزیز جهادی شما چکاره هستی که برای فرد خاطی تصمیم می گیری!!!یانعوذبالله باید پیامبر باشی یا نفر اول قانون .اینقدر تند نرو ،برات خوب نیست داداش.

  24
  3
 2. سالهای قبل به نام رونق تولید ، اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده بود ولی در عمل تولید داخلی یا از کار افتاد یا مثل قیمت پراید …… ! اقتصاد ملت هم که خودتون میدونین !!!! الان با این تحریم و این فشار اقتصادی این شعار معنی میده ؟

  23
  10
  1. وقتی نام گذاری میشه دولت باید نسبت به اجرای آن پاسخ گو باشد. ببین اگه این نام گذاری ها نباشه و دولت قانونا هم مجبور به پاسخ گویی نباشه دیگه چی میشه؟
   البته این دولت و ناظر آن (مجلس) نقش توأمانی در سستی ها و ناکارآمدی ها دارند.
   در واقع اگه چوب رهبری بالاسر اینها نباشه خدا میدونه چی میشه

   9
   13
 3. بنام خدا. عزیزان توجه کنندآزادی بیان مباینتی بارعایت وادب واحترام بزرگان مذهبی وسیاسی ندارد. غافل ازفرهنگ اصیل خودنباشیم وخودمان را با فلان ملت اروپایی وآمریکایی مقایسه نکنیم. من انتقاد را حتی به سیاست‌های رهبرمعظم غیرمعقول نمی‌دانم امااین نحوه گفتارفلانی یک نوع استهزائ وتوهین دردرون خود داردکه انسان وطن پرست ومذهبی رابه خشم می آورد مگراینکه مغرض یا ساده اندیش باشد. من بیان فلانی راناشی از بی عقلی میدانم. سپاس ازشما که خواندید.

  18
  9
 4. فرانسیس فورد کاپولا تو یه کلیپ چندوقت پیش یه حرفایی راجع به خداو عظمت قرآن زده که آدم باورش نمیشه،جوری سوره حمد رو تفسیر کرد که واقعا شگفت زده شدم،کریستین رونالدو کلی کمک به مردمش کرده در برابر کرونا،بازیگران کره و ژاپن و چین،میلیاردها تومن کمک به مردم دربرابر کرونا کردن،توی آمریکا یک روز رو گذاشتن واسه روز نیایش،اونوقت سلبریتی های ایران،تو این شرایط تبلیغ اجناس،القای خودباختگی و خودتحقیری و کلی احساس و انرژی منفی که آقا ما داریم میمیریم،دین و مذهب و توسل و توکل به خدا رو تمسخر میکنن و رقصو آواز رو باعث شادی و درمان بیماریها و حل مشکلات،میدونن،نه خیری نه کمکی نه حتی یه انرژی مثبت..من کاری به دولت ناکارآمد مون ندارم،و قبول دارم که دولت خیلی کوتاهی کرده و میکنه،ولی سلبریتی های ما هیچ کاری نمیکنم جز تحقیر ملی و مذهبی و ترویج خودباختگی و خودتحقیری و غرب زدگی و دین ستیزی

 5. آقای نوری شما حرف زدن معمولی بلد نیستی شما رو چه ورود به حوزه اقتصاد و سیاست و مسائل راهبردی بنده حامی آزادی اندیشه و آزادی بیانم اگر نقد دارید بیان کنید اما این جا جای لودگی نیست

  4
  19
 6. متاسفانه اشخاصی که فهمی دقیق و کارشناسانه از مسائل سیاسی،فرهنگی و…. ندارند و بواسطه صدا و سیما شناخته شده اند،هرازچندگاهی باطرح مسائل اینچنینی،خوراک رسانه های معاند جمهوری اسلامی را تهیه می کنند.اینان بی شک حیات خویش را در حاشیه میبینند،دقت کنید هروقت حاشبه ای ایجاد کرده اند یا در تلویزیون پرکار شده اند و یا در سینما،این است وضعیت مملکت ما،یکسری از هموطنان عزیزمان در راه سلامت مردم جانفشانی می کنند و از حبات خویش مایه می گذارند و یکسری با طرح مسائل مختلف و ساختار شکنانه و بدون کوچکترین برخورد،به الاف و الوف می رسند،این آقایان لباس خدمت به تن کنند و در بیمارستان های معین کرونا خدمت کنند تا به مردم ثابت کنند در راه مردم جانفشانی می کنند،وقتی امیر حسین رستمی حتی حاضر نیست در برنامه زنده تلویزیونی در جای کسی که کرونا را شکست داده و خود پزشک است و می گوید با ایستادن در جای او،مشکلی ایشان را تهدید نمی کند،بایستد،توقع چیست.
  تریبون را از این افراد ناآگاه می بایست گرفت و هرکس می بایست در تخصص خود سخن بگوید و گرنه توجیه و عذرخواهی مشکل را حل نمیکند.

 7. آخه یکی نیست به این زبون گنده ی مغز فندقی بگه اگه رهبر این چند سال آخر اسم سالها رو به رونق تولید و جهش تولید و…نامگذاری میکنه به خاطر اینه که تو برای تهیه نیازهای با اسلحه به فروشگاهها نری .اگه چشم داشتی و کلیپ ها یی که تو فضای مجازی از کشورهای آمریکایی و اروپایی که در حال غارت فروشگاهها هستند رو میدیدی اونم کشورهایی که از لحاظ ایمنی و بهداشتی قبله گاه شما هستند متوجه اهمیت این جمله رهبر میشدی.خدا شما ها رو شفا نده تا ماها همیشه یه سوژه و سرگرمی تو کشور داشته باشیم ۱

  5
  13
 8. عزیزان. ببیتید به کجا رسیده ایم که ابلهی داره در باره ی شعار سال نظر میده و یا بهتمسخر میگیره. این که حرف زندن عادی رو بلد نیست چطور خودش رو در این حد میبینه که در امورد اظهار نظر کنه. عرچند که متاسفانه جزو ملت ایرانی وباید تحملت کنیم ولی سعی کن حداقل خلقیات انسانی رو رعایت کنی. بوی گند و کثافت شما حانعه رو بهسطوه اورده. لطفا ادم باشید

  1
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا