کرونا علت مرگ کسی که از دست سعید عسگر زنده ماند

بهراد مهرجو، خبرنگار، درباره‌ی درگذشت ابوالقاسم شفیعی در توییتر نوشت:

ابوالقاسم شفیعی رئیس‌خانه سنگ ایران، شب گذشته در اثر کرونا فوت کرد. او باید دو دهه قبل چهره در نقاب خاک می‌کشید.

او موتلفه‌ای و از دوستان نزدیک حبیب‌الله عسگراولادی بود. ابتدای انقلاب در شهرری زندگی می‌کرد و هرجا حبیب‌الله حضور داشت، او هم مسولیتی می‌یافت. چندین سال معاون معدنی کمیته امداد امام خمینی بود و در این معاونت مسولیت اداره معادن مصادره شده و واگذار شده به کمیته را در دست داشت.

قبل‌تر فرمانده سپاه شهرری و مدتی پیش‌تر فرماندار زرین شهر بود.در ابتدای دهه هفتاد، از کمیته جد و وارد معدن‌داری شد. با روابط حاصل از دوران کمیته امداد، به یکی از بزرگترین معدن‌داران ایران تبدیل شد. خانه‌اش از شهرری به شمال شهرتهران آمد و دفتر کارش به ولنجک و یک خانه ویلایی رسید.

پیش از آنکه سعیدعسگر، تیرهای کلت‌اش را در مغز اصلاحات خالی کند، سراغ هم محلی خودش یعنی شفیعی رفته بود. عسگر در تحلیل‌های ایدئولوژیک به این نتیجه رسید که شفیع «سرمایه‌دار فاسد» است. در میدان نمازی شهرری و زمانی که شفیع پسرش را به مدرسه می‌برد، عسگر ۸ گلوله روی سینه او خالی کرد.

یک هفته قبل از این ترور درشهرری، عسگر به خانه شفیع رفته‌ّبود و به بهانه دادن نامه قصد دیدار با او را داشت ولی همسر و پس از او فرزند شفیع مقابل در خانه رفتند. پس از ترور چند هفته در کما بود و وقتی حجاریان ترور شد، به‌هوش آمد و برای دیدار او به بیمارستان سینا رفت.

شفیع تا همین چند سال قبل ادعا می‌کرد آدرس دقیق عسگر که پدرش هم در مسجد جواد الائمه شهری ری بود را به علی ربیعی در وزارت اطلاعات داده بود. بعدها رفیق‌دوست هم این موضوع را تکرار کرد.

سرانجام دیشب کاری که عسگر نیمه‌تمام گذاشته بود را کرونا تمام کرد. شفیع در دهه هشتاد حتی با مواضع سیاسی سال‌های قبل‌اش هم فاصله گرفته‌بود و اساسا کمتر کسی از نزدیکان او ماجرای ترورش را می‌دانستند.

ابوالقاسم شفیعی کیست؟

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. طنزقضیهاینست که ان تروریست هرگز نه مواخذه شد ونه نهی…..هرچند دراین ۴۲ سال هرگز هرگز چنین عناصری نه نهی شدند ونه مواخذه…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن