فعالیت اصناف و بازاریان رشت تا اطلاع ثانوی متوقف شدند

بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا شهرستان رشت اصناف و بازاریان به استثنای صنوف خاص موظفند تا اطلاع ثانوی نسبت به تعطیلی فعالیت خود اقدام کنند.

به گزارش ایسنا ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با ارسال اطلاعیه‌ای از تعطیلی فعالیت کلیه اصناف به استثنای صنوف مندرج در اطلاعیه ذیل تا اطلاع ثانوی خبرداد. متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

با تبریک مجدد فرارسیدن عیدنوروز، بهار طبیعت و عید مبعث و با قدردانی از زحمات شبانه روزی عموم مردم و دست اندرکاران مبارزه با کرونا، به اطلاع کلیه اصناف و بازاریان همیشه همراه شهرستان رشت می‌رساند با عنایت به مصوبات ستاد مقابله با کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، همچنان که شورای اصناف نیزاعلام داشته است، تمامی واحدهای صنفی به استثناء مشاغل ذیل تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و انتظار می‌رود در راستای قطع زنجیره شیوع و انتقال این بیماری همه اصناف و بازاریان عزیز با درک شرایط حساس کنونی کشور، همکاری و همراهی لازم را در جهت تعطیلی واحد خود داشته باشند.

واحدهای صنفی ذیل از این تعطیلی مستثنی بوده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی، می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند.

_  فروشگاه‌های مواد غذایی، سوپر مارکت‌ها

_ واحدهای عرضه کننده گوشت و مواد پروتئینی

_ واحدهای نانوایی و جایگاه‌های عرضه سوخت

_ واحدهای میوه فروشی

_ داروخانه‌ها و واحدهای عرضه کننده مواد بهداشتی دستکش و اقلام یکبار مصرف

_ واحدهای تولیدی صنفی مرتبط با اقلام بهداشتی

_ همچنین در خصوص رسته‌های خدمات خودرویی و سایر واحدهای صنفی بر حسب نیاز، واحدهای کشیک توسط اتحادیه‌ها و اتاق اصناف تعیین و ابلاغ خواهد شد.

بدیهی است؛ عدم رعایت موارد مذکور موجب اقدام قانونی لازم از سوی مراجع ذیصلاح خواهد بود.

انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا