«بیمارستان‌ها ظرفیت کافی برای مبتلایان کرونا ندارند»

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: به جز ماندن در خانه هیچ راه دیگری برای کنترل کرونا وجود ندارد، همین حالا هم بیمارستان‌ها ظرفیت کافی ندارند و کار در برخی نقاط به استفاده از بیمارستان صحرایی رسیده است. این در حالی است که در صورت عدم اصلاح رفتار افراد و حضور در محیط‌های اجتماعی، احتمال انتقال فرد به فرد بیماری افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، دکتر پیام طبرسی گفت: نه تنها مردم که حتی برخی برنامه‌های تلویزیونی نیز تصور می‌کنند کووید ۱۹ یک شوخی است. هیچ کس نمی‌تواند بگوید نسبت به بیماری بی تفاوت است چراکه شاید خودش بی علامت به بیماری مبتلا شود اما، باعث انتقال بیماری به سایرین به شکلی شود که آنها بدترین علائم بالینی را شاهد باشند.

وی با تاکید بر اینکه به جز ماندن در خانه هیچ راه دیگری برای کنترل بیماری وجود ندارد، افزود: همین حالا هم بیمارستان‌ها ظرفیت کافی ندارند و کار در برخی نقاط به استفاده از بیمارستان صحرایی رسیده است. این در حالی است که در صورت عدم اصلاح رفتار افراد و حضور در محیط‌های اجتماعی، احتمال انتقال فرد به فرد بیماری افزایش می‌یابد.

طبرسی در ادامه خاطرنشان کرد: کروناویروس هنوز درمان قطعی ندارد و داروهایی که برای درمان آن اعلام می‌شود نیز هیچ کدام به شکل مطلق اثبات نشده‌اند. با کاهش روند بستری بیمار در بیمارستان‌ها و کمک به زنجیره قطع بیماری می‌توانیم اطلاعات خود در مورد کرونا را افزایش دهیم. اما در صورتی که نکات بهداشتی و توصیه‌ها مغفول بمانند به طور مداوم شاهد افزایش آگهی‌های ترحیم پر سراسر کشور خواهیم بود.

بنابر اعلام کانال خبری دانشگاه شهید بهشتی، وی در پایان با بیان اینکه هر شخصی با علائم حاد تنفسی مشکوک به کرونا است، تصریح کرد: اولین توصیه ما این است که اگر علائمی همچون سرماخوردگی، تب، سرفه و… دارید در خانه بمانید و ضمن مصرف مایعات فراوان از مسکن استفاده کنید. تنها در صورتی که علائم شما شدت یافت به مراکز درمانی مراجعه کنید و از حضور در این مراکز به دلیل مسائل ساده و جزئی خودداری کنید، چراکه ۴۰ درصد از  انتقال کرونا در مراکز درمانی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن