تعیین تکلیف وضعیت سهام عدالت

سید جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: با توجه به برگزاری مجامع عمومی شرکتهای سرمایه پذیر در تیرماه سال 1395، پیش بینی می کنیم که در شش ماهه دوم سال 1395 وضعیت سهام عدالت تعیین تکلیف شود.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، سید جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: سهام عدالت یک طرح 10 ساله بوده که از سال 1385 شروع شده و پایان سال 1394 به اتمام خواهد رسید و در سال 1395 عملیات اخذ سود سال 1394 از شرکتهای سرمایه پذیر را خواهیم داشت.

وی ضمن اظهار این خبر افزود: از آنجایی که اغلب مجامع شرکتهای سرمایه پذیر که حدود 60 شرکت می باشد در تیرماه سال آتی خواهد بود، پس از مشخص شدن میزان سود شرکتهای مذکور و واریز آنها به خزانه توسط سازمان خصوصی سازی، پیش بینی می کنیم که در شش ماهه دوم سال 1395 وضعیت سهام عدالت تعیین تکلیف شود.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی هم چنین اعلام کرد: تا به امروز نزدیک به 16630 میلیارد تومان از طرف سازمان خصوصی سازی به حساب خزانه واریز گردیده است و این مبلغ در حدود 43 درصد کل سود را شامل می شود. برآورد می شود که تا نیمه دوم سال 1395 با احتساب سود سال 1394 این رقم به 50 درصد برسد.

وی گفت: انتظار می رود تا پایان سال 1395 حدود 50 درصد مبلغ سهام، سهامداران عدالت بازپرداخت شده و برای مابقی آن نیز طی تصمیماتی که اتخاذ خواهد گردید به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

 

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا