آیا قالیباف و شرکا مرد میدان‌ این‌ روزهای ایران هستند؟

قالیباف سال ۸۷: اگر نفت ۷۰ دلار شود دیگر نمی‌شود کشور را اداره کرد!

حجت الاسلام رحمت‌اله بیگدلی، عضو هیات علمی دانشگاه و رییس دفتر سیاسی حزب جمهوریت در یادداشتی تلگرامی در نقد مواضع محمدباقر قالیباف نوشت:

۱. جناب سرهنگ قالیباف که به‌سرهنگ گازانبری شهرت دارد در سال ۱۳۸۷ با صراحت فریاد می‌زد: «اگر نفت ۷۰ دلار بشود، دیگر نمی‌شود کشور را اداره کرد! نان و آب مردم هم تأمین نمی‌شود.»! [فایل صوتی زیر]

۲. اما دکتر حسن روحانی وقتی روی کار آمد‌ علی‌رغم میراث اسفناک دوران احمدی‌نژاد با حمایت‌ اصلاح‌طلبان، کشور را با نفت ۳۵ دلاری هم اداره کرد و تورم ۵۰ درصدی را هم به ۷ درصد و رشد اقتصادی را نیز از منفی ۶ درصد دوران احمدی‌نژاد به‌مثبت ۸ درصد رساند!

۳. با تغییر سیاست‌های نادرست دوران احمدی‌نژاد و تدابیر‌ لازم، کشور به‌سوی ثبات می‌رفت که در یک اقدام گازانبری و همکاری نانوشته، ترامپ و افراطیون داخلی با هماهنگی کامل‌ِ نانوشته به‌جنگ دولت و ملت ایران آمدند!

۴. ترامپ اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات از برجام بیرون خواهد رفت و افراطیون داخلی هم‌ علاوه بر تبلیغات شدید علیه برجام، استارتِ زدنِ دولت و ملت حامی‌ دولت را در دی‌ماه ۱۳۹۶ با بسیج عوامل خود از مشهد زدند!

۵. اما مدیریت‌ اعتراضات به‌سرعت‌ از دست افراطیون داخلی در رفت و اعتراضات در شهرهای مختلف به‌جای دولت و حامیان دولت، اصل نظام را نشانه گرفت و به‌خشونت کشیده‌ شد‌ و باز هم این اصلاح‌طلبان بودند که همانند زمان دفاع مقدس به‌میدان آمدند‌ و با ایثار از نام و نان خود از مردم خواستند که صفوف خود را از خشونت‌طلبان جدا کنند و الحمدلله خشونت‌ها مهار شد و روسیاهی برای افراطیون داخلی و حامیان خارجی آنان‌ ماند!

۶. ترامپ هم‌ پس از پیروزی به وعده نانوشته خود به‌افراطیون خارجی و داخلی عمل کرد و از برجام‌بیرون رفت و کوشید که فروش نفت ایران را به‌صفر برساند و با اِعمالِ تحریم‌های سنگین، ملت و دولت ایران را از پای در آورد و متاسفانه تحریم‌های سنگین مشکلات جدی برای کشور و ملت ایجاد کرد، اما برخلاف تصور ترامپ و افراطیون داخلی کشور اداره شد‌.

۷. برخلاف افاضات سرهنگ قالیباف و ترامپ، نه نفت ۳۵ دلاری توانست دولت و ملت ایران را از پا درآورد و نه خروج ترامپ از برجام و اِعمالِ تحریم‌های سنگین علیه دولت و ملت ایران!

۸. یک‌بار دیگر در ماجرای افزایش قیمت بنزین افراطیون داخلی با استفاده از تریبون‌های وسیع داخلی و با حمایت سیاسی و رسانه‌ای ترامپ و دیگر دشمنان ایران در صدد زدنِ دولت جمهوری اسلامی ایران برآمدند که نتیجه آن تحریک مردم و حوادث ناگوار آبان‌ماه ۱۳۹۸ بود که با ورود رهبری و مردم مشکل حل شد و افراطیون داخلی همانند سال ۱۳۹۶ مجبور به‌عقب‌نشینی شدند!

۱۰. اینک جناب سرهنگ قالیباف و احمدی‌نژاد که هر دو پرونده سنگینی در مدیریت شهرداری تهران و دولت دارند و تا دیروز به‌جنازه یکدیگر تیر خلاص می‌زدند در غیبت اصلاح‌طلبان و اکثر ملت ایران، مجلس شورای اسلامی را دربست تصاحب کرده‌اند و مدعی هستند که جریان انقلابی خانه ملت را تصرف کرده‌ است‌!

۱۱. جناب سرهنگ قالیباف دیروز معتقد بود که با نفت ۷۰ دلاری نمی‌توان کشور را اداره و حتی نان و آب مردم را تامین کرد!

اینک قیمت نفت به‌زیر ۲۰‌ دلار و به‌مرز ۱۴‌ دلار‌ سقوط کرده است و ملت ایران در انتظار است که جناب سرهنگ قالیباف و شرکا با روش‌های انقلابی ادعایی خود و‌ بدون تلاش برای تنش‌زدایی و برداشتن تحریم‌ها با نفت ۱۴ دلاری که امکان سقوط آن به‌ ۱۰ دلار هم وجود دارد در مجلس، قانون بودجه بنویسند و نان و آب مردم را تامین کنند؟!

۱۲. اکنون باید منتظر ماند و دید که جناب سرهنگ قالیباف و شرکا مرد میدان این‌ روزهای ایران با شعارهای ادعایی انقلابی هستند یا این‌که برای نجات خودشان هم که شده، زیر همه شعارها و ادعاهای‌ کذایی خود می‌زنند و برای حل مشکلات کشور به‌روش‌های اصلاحی دخیل می‌بندند؟

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. آقای قالیباف با بدهی ۵۲ هزار میلیارد تومانی شهرداری را تحویل دادند.
  البته بگذریم از وسعت باغ هایی که توسط ایشان و گروهشان در تهران تخریب شد و درخت های صد ساله قطع شدند و به جایش بوستان هایی با نهال یکی دو ساله ایجاد شد. و نیز چند صد قناتی که از بین رفت.
  مناطق یک و دو و حتی سه و پنج نیز چنان انبوه سازی شده که اگر خدایی نکرده زلزله بیاید یا به هر دلیل آتش سوزی و هرج و مرجی رخ دهد حتی نیروهای امدادی هم نمی توانند با آن راه های باریک و دسترسی های کم به آنجا برسند. و البته ساخت و سازهای منطقه ۲۲ نیز که معروف هستند.
  واقعیت تلخ این است که ایشان با بدهی ۵۲ هزار میلیارد تومانی و با کوهی از تجربیات ناموفق در دوران نظامی گری و شهردار بودن حالا در مسند نمایندگی مجلس در فکر خدمت بیشتر هستند.

  5
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن