تازه‌ترین آمار از تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

روند افزایش شمار مبتلایان همه‌گیری کرونا در جهان متوقف نشده است و این ویروس همچنان قربانی می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، اولین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و در حال حاضر به ۱۹۹ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان ۷۳۵ هزار و ۸۳۳ نفر بوده که ۳۴ هزار و ۸۴۷ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۵۶ هزار و ۱۴۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

به طور کلی در جهان ۵۴۴ هزار و ۷۲۵ مورد ابتلای فعال به کروناویروس جدید وجود دارد که از این میان ۵۱۶ هزار و ۴۳۲ مورد معادل ۹۵ درصد از مبتلایان وضعیت خفیف داشته و تنها ۲۸ هزار و ۲۹۳ مورد معادل ۵ درصد از مبتلایان در وضعیت وخیمی قرار دارند.

ایالات متحده آمریکا با ۱۴۲ هزار و ۷۹۳ مورد ابتلا و ۲۴۹۰ قربانی در صدر فهرست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۴۵۶۲ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

ایتالیا نیز ۹۷ هزار و ۶۸۹ مورد ابتلا به ثبت رسانده که از این میان ۱۰ هزار و ۷۷۹ نفر جان خود را از دست داده و ۱۳ هزار و ۳۰ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

اسپانیا نیز با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۸۵ هزار و ۶۸۹ مورد ابتلا از چین در فهرست شمار مبتلایان جهانی کرونا پیشی گرفت. تاکنون ۷۳۴۰ نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۱۶ هزار و ۷۸۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شمار مبتلایان در چین که شیوع تا حدود زیادی کنترل شده ۸۱ هزار و ۴۷۰ نفر اعلام شده است. شمار قربانیان و بهبود یافتگان نیز در این کشور به ترتیب ۳۳۰۴ و ۷۵ هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شده است.

در آلمان نیز شمار مبتلایان ۶۲ هزار و ۴۳۵ نفر اعلام شده که از این تعداد تنها ۵۴۱ نفر جان باخته و ۹۲۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

هم‌چنین ایران تاکنون ابتلای ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر را اعلام کرده است که از این میان ۲۷۵۷ نفر جان خود را از دست داده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

فرانسه نیز دیگر کشور اروپایی است که شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در آن بالا بوده است. تاکنون ۴۰ هزار و ۱۷۴ نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده، ۲۶۰۶ نفر جان باخته و ۷۲۰۲ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

در انگلیس ۱۹ هزار و ۵۲۲ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند که ۱۲۲۸ نفر از آن‌ها جان باخته و ۱۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

سوئیس با ۱۵ هزار و ۶۹ مبتلا و ۳۱۲ قربانی، بلژیک با ۱۱ هزار و ۸۹۹ مبتلا و ۵۱۳ قربانی و هلند با ۱۰ هزار و ۸۶۶ مبتلا و ۷۷۱ قربانی از کشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

بنا بر آمارهای سایت “ورلداُمتر”، کره جنوبی با ۹۶۶۱ مبتلا و ۱۵۸ قربانی، ترکیه با ۹۲۱۷ مبتلا و ۱۳۱ قربانی، اتریش با ۹۲۰۰ مبتلا و ۱۰۸ قربانی، پرتغال با ۶۴۰۸ مبتلا و ۱۴۰ قربانی و کانادا با ۶۳۲۰ مبتلا و ۶۵ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع بالای کروناویروس جدید هستند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا