خرید تور تابستان

درباره‌ی تکذیب بررسی تاثیر روغن بنفشه بر کرونا در قم

متن ارسالی یک مخاطب به انصاف نیوز درباره‌ی ادعای دانشگاه علوم پزشکی قم بر سر طرح بررسی اثر روغن بنفشه بر کرونا را در زیر می‌خوانید:

چند روز پیش خبری با عنوان تصویب پروپوزال طرح بررسی اثر روغن بنفشه بر بیماری کرونا در برخی وبگاه‌های خبری و کانال‌های خبری تلگرام منتشر شد. (به عنوان مثال در آدرس [لینک] هنوز تصویر تصویبنامه در دسترس است)

به دنبال آن، معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی قم که توسط دکتر احسان شریفی پور مدیریت می شود، طی نامه‌ای خطاب به رییس دانشگاه، تصویب پروپوزال مذکور و دریافت کد اخلاق آن را تکذیب کرده و تصویر منتشره را صرفا بارگذاری اشتباه پروپوزال قبل از دریافت کد اخلاق در سامانه خواند. (متن نامه شریفی پور به رییس دانشگاه در آدرس [لینک] در دسترس است)

به اطلاع وبگاه انصاف نیوز می‌رسانم که بر خلاف این ادعا، پروپوزال مذکور دارای کد اخلاق مصوب است که در جلسه رسمی کمیته دانشگاهی اخلاق در پژوهش تصویب شده و جلسه به دبیری و با حضور شخص شریفی پور برگزار شده است. طراحی این فرد این بوده که با تکذیب و فرافکنی و حذف سریع مستندات از سامانه‌ها، امر را خلاف واقع جلوه داده شود. مستند ادعای من با مراجعه به آدرس اینترنتی [لینک] که پورتال رسمی کمیته اخلاق دانشگاه علوم پزشکی قم است در دسترس است. در این پورتال، در بین 18 طرح مصوب اخیر که همه در جلسه مورخ 27/12/98 این کمیته تصویب شده‌اند، به ترتیب کدهای 1399.001 تا 1399.019 دیده می‌شود و فقط کد 1399.004 که مربوط به طرح روغن بنفشه بوده از لیست حذف شده!

در حقیقت، در جلسه 27/12/98 کمیته مذکور 19 طرح تصویب شده که 18 طرح آن کماکان به عنوان طرح مصوب روی پورتال قابل مشاهده است و فقط طرح روغن بنفشه در ظاهر حذف و ادعا شده که به اشتباه بارگذاری شده بوده است.

امید است آن وبگاه محترم با انتشار این مطلب و ارجاع به پورتال خود کمیته اخلاق داشنگاه علوم پزشکی قم، پرده از واقعیت بردارد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا