فاصله‌گذارى اجتماعى براى كرونا نه روزنامه‌ها

صفدر دوام، روزنامه‌نگار در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «فاصله‌گذارى اجتماعى براى كرونا نه روزنامه‌ها» نوشت:

بنا به اخبار موثق تصميمى از سوى کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ شده كه نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود.

ترديدى نيست كه اجراى طرح فاصله گذارى اجتماعى با هدف شكست ويروس منحوس كرونا كارى ستودنى و غير قابل انكار است.

امّا انتشار بى وقفه روزنامه هم در جامعه از مدل ها و بنيان هاى توسعه اجتماعى محسوب مى شود.

اين روزها تلاش بى وقفه جامعه پزشكى و پرستارى براى نجات جان همنوعان زبانزد خاص و عام است و حقيقتى روشن تر از روز براى جامعه مى باشد در كنار اين قشر تلاشگر و با اخلاص بوده اند و هستند روزنامه نگارانى كه در قامت يك خبرنگار يا تحليلگر در اين ايام براى انعكاس كار سترگ جامعه پزشكى ، پرستاران و همچنين تنوير افكار عمومى در دل حادثه و متن ماجرا حضور يافته اند.

ميراث مكتوب ما پس از سالها عكس و گزارش اين ايام را براى ثبت در حافظه تاريخى نياز دارد بنابراين انتشار روزنامه هاى يوميه آن هم در روزهاى نخستين سال جديد ضرورتى غير قابل انكار به شمار مى رود.

تعطيلى نسخه كاغذى روزنامه ها آن هم پس از وقفه دو هفته اى به بهانه ايام نوروز در سرآغاز سال جديد براى اصحاب رسانه هاى مكتوب خوشايند نيست، روزنامه ها هم مانند سايت ها و خبرگزارى هاى كشور در اين روزها بايد ايفاى نقش حرفه اى خود داشتت باشند و حتى در زوايايى كه نمونه اش در سطور بالا عنوان شد انتشارشان لازم است.

طرح فاصله گذارى اجتماعى براى پيشگيرى از ترويج بيمارى فراگير كرونا تعريف شده است نبايد با توقيف روزنامه ها هر چند موقت فاصله اى بين جامعه و نشريات مكتوب اتفاق افتد!

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن