تهدید ترامپ به «حمله به نیروهای ایرانی»

«دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا تهدید کرد ارتش این کشور در صورت تداوم حملات «حلقه‌های نیابتی» ایران به نظامیان آمریکایی حمله مستقیم‌تری به نیروهای ایرانی در نظر خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با مطرح کردن ادعای حمله «حلقه‌های نیابتی» ایران به نظامیان آمریکایی، اشاره کرد که ارتش آمریکا در صورت تداوم این حملات، حمله مستقیم‌تری به نیروهای ایرانی در نظر خواهد گرفت.

ترامپ اظهار کرد که «اگر آن‌ها کاری انجام دهند، این واکنش بزرگ‌تر خواهد بود».

او پیش از این در صفحه توییترش با مطرح کردن این ادعا که «بر اساس اطلاعات موجود و باوری که وجود دارد، ایران یا حلقه‌های نیابتی آن در حال برنامه‌ریزی یک حمله مخفیانه علیه نظامیان آمریکا یا دارایی‌های آن در عراق هستند»، گفت: اگر این اتفاق بیافتد، ایران واقعا هزینه گزافی خواهد پرداخت.

علاوه بر این، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه‌اش گفت که به دقت شرایط عراق را زیر نظر داشته و درباره تهدیدها علیه نظامیان آمریکایی، با دولت عراق ارتباط دارد و اظهارات او در جمع، پیامی برای تهران است تا در حملات خود تجدید نظر کند.

او در این باره گفت: این یک هشدار حمله نیست. من به آن‌ها هشدار می‌دهم. تفاوت زیادی وجود دارد. من می‌گویم اگر کاری انجام دهند که به نظامیان ما آسیبی بزند، بهایش را خواند پرداخت.

به گزارش ایسنا اخیرا امیر پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در گفت‌وگویی تاکید کرده است: اگر آمریکایی ها در عراق دست از پاخطا کنند، پاسخ به آنها منحصر به جغرافیای عراق نخواهد شد و هر جا که منافع آمریکایی ها باشد ممکن است هدف قرار بگیرد. نیروهای مسلح و جبهه مقاومت آمادگی لازم را دارند و در صورتی که دشمن دست از پاخطا کند، قطعاً با پاسخ کوبنده و پشیمان کننده نیروهای مقتدر نظام و جبهه مقاومت روبرو خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن