«صدها هزار آمریکایی با شیوع کرونا جان خود را از دست می‌دهند»

«ایلهان عمر»، نماینده دموکرات مجلس آمریکا هشدار داد صدها هزار آمریکایی ممکن است در اثر سوء مدیریت دونالد ترامپ در مقابله با شیوع بیماری کرونای جدید جان خود را از دست بدهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی میل، ایلهان عمر، نماینده ترقی خواه دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا همچنین ترامپ را متهم به اهمیت ندادن به بحران شیوع کرونا ویروس و عدم تدارک کافی برای تامین تجهیزات و اجرای تست‌های کروناویروس کرد.

ایلهان عمر با حمله به ترامپ گفت که او نقش رهبری خود را در بحران شیوع کرونا درک نکرده است.

به گفته ایلهان عمر، اینکه ترامپ دنبال صحبت درباره آمار محبوبیتش در نظرسنجی‌ها در زمان کنفرانس‌های خبری با موضوع کروناویروس است نشان میدهد که او چقدر “خودشیفته” و “بی کفایت” است.

ترامپ پیش از این، تاخیر دولتش در پاسخ به بحران شیوع کرونا را به گردن استیضاح کنندگانش، دموکراتها و دروغگویی چین انداخته بود.

ایلهان عمر در ادامه صحبتهایش در جریان مصاحبه با یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد، من فکر می کنم هر روزی که میگذرد هر چه بیشتر آشکار می‌شود که این دولت چقدر بد و تا چه حد در حق مردم آمریکا کوتاهی کرد.

او خاطر نشان کرد: ما ثروتمندترین کشور دنیا را داریم و از تمامی انواع امتیازات برخورداریم اما با این حال هزاران و صدها هزار نفر به خاطر سوء مدیریت این رئیس جمهور ممکن است جانشان را از دست بدهند و ناتوانی او در شفاف بودن با مردم مخرب است.

او ادامه داد: ترامپ همچنان از قانون تولید دفاعی برای تامین تجهیزات پزشکی حیاتی در عرصه میدانی استفاده نکرده است. ما هنوز هم اقلام کافی برای تست کروناویروس نداریم.

وی افزود، ترامپ نتوانسته کاملا نقش ضروری که باید در چگونگی پاسخ دهی در آمریکا ایفا کند را بفهمد و کانونهای بحران در آمریکا نیاز مبرم به امکانات پزشکی دارند.

این نماینده زن دموکرات عنوان کرد: ترامپ همچنان نقشی را که انتظار میرود او برای رهبری یک کشور رویارو با بحران شیوع بیماری ایفا کند نمی پذیرد. ما همچنان شاهد گزارش هایی هستیم از اینکه مکانهایی نظیر نیویورک و مکانهای دیگر نیاز مبرم به ماسک، دستکش، گان و دستگاه‌های پشتیبانی تنفسی دارند اما ممکن است آنها را دریافت نکنند و یا در ماه ژوئن آنها را به میزان کافی دریافت کنند.

ایلهان عمر در عین حال یک کنفرانس خبری اخیر ترامپ درباره کروناویروس را “مثل تماشای وقوع تصادف قطار و ناآگاهی نسبت به کاری که در قبال آن باید انجام داد” توصیف کرد.

او اظهار کرد: این تنها دروغها و تحریفها نیستند که آزاردهنده هستند بلکه چیزی که آزاردهنده است این است که میلیون ها نفر این حرفهای احمقانه را می بینند و واقعا آنها را باور می‌کنند.

ایلهان عمر تاکید کرد: او از فرط بی کفایتی و خودشیفتگی لازم می‌بیند که دائما روی این تمرکز کند که نتایج نظرسنجی‌ها درباره او چطور هستند و رده بندی‌ها چگونه به نظر می‌رسند و این که چه کسی با او خوب بوده و چه کسی نبوده و این حیرت آور است.

وی افزود: ما می خواهیم او توجه نشان دهد، رهبری کند، صادق باشد و آنقدر دنبال انگشت اتهام به سمت بقیه گرفتن نباشد و فقط وظیفه‌اش را انجام دهد.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا