طنز | کرونای ما و کرونای اونا!

وحید حاج سعیدی در نوشته‌ی طنزی ارسالی به انصاف نیوز نوشت:

این روزها با وجود اینکه کرونا تور جهانگردی راه انداخته و در ۲۰۶ کشور و سرزمین رویت شده و عجالتاً یک میلیون نفر را آلوده کرده است، باز هم یک عده معتقدند باید قم را قرنطینه می‌کردیم!

بماند که همین افراد که به قرنطینه اعتقاد شدید قلبی داشتند، فرهنگ آریایی شان را به رخ جهانیان کشیدند و نوروز امسال بدون ماسک و دستکش، اهل و عیال را سوار ماشین کردند و بی خیال کرونا از شمال تا جنوب کشور را در نوردیدند و با لطایف الحیل ایست بازرسی ها و ورودی ها را دور زدند و وارد شهرها شدند و برای مردم گرفتاری و بیماری به ارمغان بردند!

صحبت از جهانیان شد یاد مردم فهیم و فرهنگ مدار اروپا و آمریکا افتادم که بعد از خبر شیوع کرونا در نهایت آرامش و فرهنگ مداری به فروشگاه ها و مغازه ها حمله ور شدند و اجناس را تا خرتناق کاویدند و حتی برای جلوگیری از غارت خانه هایشان صف های کیلومتری خرید اسلحه تشکیل دادند. دولت هایشان هم برای ماسک و ژل دست به دزدی دریایی زده اند و مردم عادی هم برای تهیه چهار تا پر دستمال توالت گیس و گیس کشی و در برخی ایالت ها اسلحه کشی راه انداختند!

البته کرونا با همه بدبختی هایی که دارد برای مردم آمریکا یک حسن داشت آن هم نحوه صحیح قضای حاجت و ترویج فرهنگ صحیح استفاده از آفتابه در این کشور پهناور بود!

بگذریم… این روزها با وجود اینکه دانشمندان، داروشناسان، شیمیدانانان در به در دنبال کشف داروی کرونا هستند و هنوز دارویی برای درمان قطعی آن پیدا نشده، یک عده گول اراجیف و توصیه های تلگرامی پزشک نماهای فضای مجازی را خوردند و با سشوار پک و پوزشان را سوزاندند و الان هم در بخش سوانح سوختگی بستری شده اند! یک عده هم به الکل روی آورده اند و از نیش عقرب به دامان مار غاشیه افتاده اند و خودشان و اطرافیان‌شان را به کشتن دادند! الان هم همین عده در حال ترویج تریاک و سایر مشتقات آن برای درمان کرونا هستند!

فقط یادمان باشد این روزها هم به پایان می رسد و زندگی به روال عادی بر می گردد. نشود خدای ناکرده بعد از این دوران حسرت روزهایی را بخوریم که می توانستیم با کمی از خود گذشتگی جلوی شیوع بیماری را بگیریم و نگرفتیم. ای کاش فقط به توصیه های علمی گوش کنیم و با رعایت بهداشت از خودمان و دیگران مراقبت کنیم. کادر درمان و پزشکی خسته اند… به هوش

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن