تماس تلفنی رییس قوه قضاییه با رییس دفتر سیاسی حماس

مرکز رسانه قوه قضاییه نوشت: آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس ستاد حقوق بشر در تماسی تلفنی با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس که به مناسبت روز جهانی مستضعفین صورت گرفت، نیمه شعبان را روز امید برای مسلمین و همه بشریت خواند و ابراز امیدواری کرد به برکت این روز بزرگ و ایام ماه شعبان که به پیامبر اعظم (ص) تعلق دارد، به زودی آزادی فلسطین به دست توانای مجاهدان راه خدا رقم بخورد.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که آزادی قدس شریف از اشغال رژیم صهیونیستی مهم‌ترین آرزوی مردم ایران و مسلمانان جهان است، افزود: این‎که امروز غزه در محاصره اشغالگران فلسطین قرار دارد، برای هیچ مسلمان و بلکه هیچ آزاده‎ای قابل قبول نیست.

آیت‎الله رئیسی ادامه داد: صهیونیست‎ها در غزه بزرگ‎ترین زندان جهان را درست کرده‎اند که مردم مظلوم و مسلمان غزه در آن در شرایط سختی زندگی‎ می‎کنند و آنچه بیش از همیشه ما را نگران می‎کند، تهدید جان آن‌ها به‎خاطر شیوع ویروس منحوس کروناست.

رئیس ستاد حقوق بشر با ابراز نگرانی از کمبود دارو و اقلام بهداشتی و خدمات پزشکی برای مردم غزه و محدودیت‎های ایجاد شده از سوی رژیم صهیونیستی در این زمینه، تأکید کرد: بدون تردید اقدام رژیم صهیونیستی جنایت علیه بشریت است که مردم بی‎دفاع مسلمان را محاصره و از حقوق اولیه خود محروم کرده است.

آیت‎الله رئیسی همچنین نسبت به وضعیت جانی اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد و گفت: امروز حدود ۵ هزار و ۸۰۰ نفر از مردان و زنان آزاده فلسطینی در اسارت صهیونیست‎ها هستند و ما نگران جان آن‌ها هستیم؛ به ویژه این‎که بیش از ۲۰۰ زن و کودک در این شرایط نگران کننده، در بند هستند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که آزادگان جهان باید علیه ظلم به مردم فلسطین فریاد اعتراض سردهند، اظهار داشت: سکوت سازمان ملل و سازمان‎های مدعی حقوق بشر در برابر ظلمی که امروز بر مردم غزه می‎رود، تعجب‎برانگیز و نشانگر آن است که آن‌ها منافع سیاسی خود را بر حقوق بشر ترجیح می‎دهند.

آیت‎الله رئیسی همچنین از سکوت کشور‌های منطقه در قبال جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه انتقاد کرد و افزود: امروز آزادی اسرای فلسطینی که مظلومانه در بند رژیم صهیونیستی هستند و جان آن‌ها به‌‎دلیل خطر ابتلا به کرونا تهدید می‎شود، از هر چیزی ضروری‎تر است.

رئیس ستاد حقوق بشر تصریح کرد: سکوت سازمان‎ها و مجامع بین المللی و کشور‌های عربی منطقه، رژیم صهیونیستی را به ادامه جنایاتش علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه تشویق می‎کند.

آیت‎الله رئیسی در بخش دیگری از تماس خود با هنیه، او را مجاهدی نستوه معرفی کرد که در برابر آمریکا و اسرائیل سنگری ساخته و خواب را از چشم صهیونیست‎ها ربوده و در ادامه خاطرنشان کرد: امروز بحمدالله ابتکار عمل و دست برتر با مجاهدان و نیرو‌های مقاومت است که جهاد و ایستادگی را مشی خود قرار داد‎ه‎اند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که امروز جریان مقاومت به‎خاطر مجاهدت و ایستادگی در برابر مستکبران بیش از پیش نزد همه ملت‎ها عزیز و سربلند است، اظهار داشت: ترامپ با ترور سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی مرتکب اشتباه بزرگی در کنار دیگر اشتباهاتش شد و تصور می‌کرد با شهادت او مقاومت و ضدیت با استکبار و آمریکا در منطقه دچار سستی می‌شود.

آیت‎الله رئیسی افزود: امروز شهید سلیمانی زنده است و سلیمانی‎ها در گوشه‎گوشه جهان اسلام نقش‎آفرینی می‎کنند و هر ایرانی، هر فلسطینی، هر لبنانی و هر عراقی به تنهایی رسالت بزرگ شهید سلیمانی در مبارزه با استکبار جهانی را بر دوش خود احساس می‎کند.

رئیس قوه قضاییه با تقدیر از مواضع انقلابی حماس و به ویژه اسماعیل هنیه، تأکید کرد: مواضع انقلابی شما و همه مجاهدان راه خدا مورد تأیید ملت بزرگ ایران و همه مسلمانان جهان است و ما همواره دعاگویتان هستیم، همچنان که امام خامنه‎ای پیوسته تأکید داشته و دارند که مساله فلسطین و آزادی قدس شریف، مساله اول جهان اسلام است.

رئیس دفتر سیاسی حماس هم در این گفتگوی تلفنی با ابراز تشکر از تماس آیت‎الله رئیسی و همچنین تقدیر از حمایت‎های مقام معظم رهبری و ملت ایران از مردم فلسطین و غزه، این حمایت‎ها را نشانه وجدان بیدار و آگاه ملت ایران دانست و گفت: از خدا می‎خواهم به برکت این روز مبارک که روز مستضعفین است، الطاف خود را شامل همه مسلمین به ویژه مردم غزه کند.

اسماعیل هنیه با اشاره به وضعیت غزه و اقدامات ضد بشری صهیونیست‎ها علیه مردم این منطقه، تصریح کرد: ظلمی که صهیونیست‎ها روا می‎دارند، عواقب وخیمی برای آن‌ها داشته و در مقابل مجاهدان فلسطینی با شکست مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: سیاست ترور که صهیونیست‎ها علیه رهبران مقاومت در پیش گرفتند و آمریکا در حق شهید حاج قاسم سلیمانی انجام داد، نتیجه‎ای جز افزایش اقتدار و عظمت جبهه مقاومت نخواهد داشت و به اخراج اشغالگران از فلسطین و بازگشت فلسطینی‎ها می‎انجامد.

رئیس دفتر سیاسی حماس با تأکید بر ادامه راه مقاومت تا پیروزی در برابر صهیونیست‎ها و رهایی همه زندانیان فلسطینی در بند، از ابراز نگرانی رئیس قوه قضاییه کشورمان نسبت به وضعیت زندانیان فلسطینی قدردانی کرد و گفت: اطلاع شما از وضعیت دقیق فلسطین نشان‎دهنده توجه خاص شما و ملت ایران به مساله فلسطین است و شما با قلب خود در کنار ما هستید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا