قردادهای سوفسطایی فدراسیون فوتبال!

وحید حاج سعیدی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «قردادهای سوفسطایی فدراسیون فوتبال!» نوشت:

بعد از افشای رقم نجومی قرارداد ویلموتس، این روز ها در حالی که گفته می‌شد، قرارداد اسکوچیچ با تیم ملی، شش ماهه و برای چهاربازی مقدماتی جام جهانی منعقد شده است، حالا خبر می‌رسد، مدیران موقت فدراسیون بعد از تاج هم دسته گل به آب داده‌اند و با این مربی درجه سه تا پایان جام ملت‌های ۲۰۲۳ قرارداد بسته‌اند و یکی از مفاد قرارداد شرم‌آور با مربی درجه سه کروات آنجاست که هر یک از طرفین قرارداد هر زمان قصد فسخ یک طرفه داشته باشد، باید تا پنج ماه بعد به طرف مقابل غرامت پرداخت کنند. در واقع عزیزان از چاله دربست و بدون توراهی، راهی چاه شده اند!

در همین راستا این روزها که فوتبال در همه جای دنیا تعطیل است، مربیان فوتبال خارجی به ویژه مربیان کشورهای کرواسی و کشورهایی که دارای اسامی خانوادگی با پسوند ایچ و ویچ هستند، به مدیر برنامه های خود اولتیماتوم داده‌اند هر چه سریعتر با یکی از تیم های ملی فوتبال ایران قرارداد فسخ کنند ببخشید قرار داد منعقد کنند تا در این اوضاع کسادی بازار دستکم هزینه سفرهای تفریحی شان به دور اروپا به بهانه مذاکره با لژیونرها فراهم شود.

حتی برخی از این مربیان به مدیران برنامه های خود سرکوفت زده‌اند که شما مگر چه چیزی کمتر از زن ویلموتس دارید که بابت انجام چهار پنج بازی آسیایی، چنان قراردادی با ایرانی‌ها فسخ کرده ببخشید منعقد کرده که فدراسیون فوتبال ایران مجبور به پرداخت جریمه‌ای شد که تا سال ها هزینه زندگی لاکچری فرزندان، نوادگان، نتیجگان، نبیرگان، اصحاب و احفاد ویلموتس تامین شد! یا از مدیر برنامه های اسکوچیچ یاد بگیرید که یک مربی با قلب شکسته و نیم بند، بدون هیچ گونه افتخار حتی در سطح قهرمانی آموزشگاه‌ها را به فدراسیون ایران به عنوان سرمربی تیم ملی تا سال 2023 با کلی تبصره و فاز قالب کرده است طوری که همه مدیر برنامه های صاحب نام دنیا انگشت به دهان مانده‌اند و خواستار تلمذ نزد این جوان جویای نام شده‌اند!

در ضمن این فقط یک طرف داستان است و در سطح بین الملل هم وکلای بین‌المللی ورزش همانند کارگران سر چهارراه قصر که آن به آن و لحظه به لحظه منتظرند تا ماشین کارفرما سر برسد و از سر و کول ماشین بالا بروند، خیز برداشته‌اند تا پرونده های شکایات مربیان و فوتبالیست‌ها از تیم های ایرانی (که تعداد آنها هم کم نیست) در فیفا را عهده‌دار شوند. چرا که نتیجه این پرونده‌ها از قبل مشخص است و وکلا خیال‌شان از بابت نتیجه راحت است و این پول بیت‌المال است که شاباش می شود! البته در این قسمت هم یک جای کار می‌لنگد و به نظر یک دلال بازی ریزی وارد قصه کرده‌اند چون پرونده ای که نتیجه‌اش از قبل مشخص است و باشگاه‌های ایرانی و فدراسیون در هر صورت موظف به پرداخت اصل مبلغ قرارداد جریمه و سایر مخلفات آن هستند، علی الاصول به وکیل نیاز ندارد!

مخلص کلام مربیانی که قرار است در ایران مربیگری کنند تنها بندی که برایشان مهم است بند فسخ قرار داد است و اصلاً سایر بندها را مطالعه نمی‌کنند!
فقط دوستانی که با این مربیان قرارداد فسخ می کنند ببخشید منعقد می کنند، میزان خفت و ننگین بودن این قراردادها را هم در نظر داشته باشند که چطور یک دلال قزمیت، سر فدراسیون قدرت اول فوتبال آسیا(!) را با دو جین مدیر توانمند که ادعا و منم منم شان را بوژی (تریلی با چرخ های بسیار) نمی‌کشد، مثل آب خوردن کلاه می‌گذارد و به ریش نداشته‌شان می خندد! فدراسیونی که آخرین افتخاراتش پنالتی نگرفته روی اشکان دژاگه در مقابل آرژانتین و پنالتی مهار شده رونالدو توسط بیرانوند در بازی مقابل پرتغال در جام‌های جهانی اخیر است!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. شاید خواندن این مقاله برای شناخت روحیه ایرانی مناسب باشد نداشتن هیچ شناختی از جهان و مبرا دانستن خویش از هر خطایی از مشخصه های ما ایرانیها هست مدتها است کشور در تحریم بانکی است و امکان پرداخت بانکی موجود نیست چرا تیمهای ایرانی در شرایطی که واقفند پول نمی توانند انتقال دهند قرارداد خارجی می بندند ؟ چرا مدیران تیمها منابع مالی و طریق پرداخت را مشخص نمی کنند؟ اگر مشکل مربوط به خارجیهاست چرا مبالغ داخلیها پرداخت نمی شود؟ مدیران و تیمهای ایرانی بنا به عرف کلاهبردارند و عقد هر قراردادی با این گونه افراد دارای ریسک بالا است که در مبالغ و شرایط سخت قرارداد نشان داده می شود جالب آنست که نه تنها مدیران این فوتبال هیچ حساسیتی نسبت به بالاکشیدن مبالغ افراد ندارند بلکه قلم بدستان این فوتبال هم چندان توجهی به سلامت مالی ندارند و عملا قصد بردگی افراد را دارند نه عزیز حساب کتاب فوتبال را درست کنید سلامت مدیران را ایجاد کنید این مشکلات حل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا