کرونا و سردرگمی حیات وحش!

فردین حکیمی، مدیرکل محیط زیست البرز گفت: بعد از بسته شده رستوران‌ها و واحدهای پذیرایی، برخی گونه‌های جانوری از جمله روباه، شغال و …که طی سالیان گذشته تا حدودی به همزیستی در کنار انسان ها عادت کرده و برای تهیه غذای خود به پسماندهای باقی مانده این واحدها سر می زندد، دچارمشکل شده‌اند.

حکیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با شیوع کرونا شاهد اجرای طرح‌های ویژه برای کاهش تردد، تجمعات و حضور مردم در فضاهای عمومی استان هستیم.

وی ادامه داد: با اعمال برخی پروتکل‌های خاص، از روزهای ابتدایی امسال بسیاری از واحدهای صنفی از جمله واحدهای پذیرایی، رستوران‌ها و … در مناطق مختلف استان تعطیل هستند.

وی افزود:  این تعطیلی باعث بروز نگرانی در گروه‌های حامی محیط زیست و حیات وحش در برخی مناطق استان مثل دیزین شده است.

این مسئول توضیح داد: بعد از بسته شده رستوران‌ها و واحدهای پذیرایی، برخی گونه‌های جانوری از جمله روباه، شغال و …که طی سالیان گذشته تا حدودی به همزیستی در کنار انسان ها عادت کرده و برای تهیه غذای خود به پسماندهای باقی مانده این واحدها سر می زندد، دچارمشکل شده‌اند.

وی اضافه کرد: البته این مساله مشکل جدی برای آنها ایجاد نمی‌کند و حیات آنها را به خطر نمی‌اندازد چون اگر آنها نتوانند غذای خود را از پسماند غذاهای رستوران تامین کنند به حواشی روستاها رفته و از طریق پسماندهای روستاییان ادامه حیات می‌دهند.

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: نیروهای محیط زیست هم توجه خاصی به وضعیت این گونه‌ها دارند و در صورت بروز مشکل نسبت به غذارسانی به آنها اقدام می‌کنند.

حکیمی افزود: تا کنون هیچ گزارش مبنی بر اینکه حیات این گونه‌ها در استان به خطر افتاده باشد دریافت نکرده‌ایم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن