هشدار سازمان ملل درباره کرونا در آفریقا

کمیسیون اقتصادی سازمان ملل برای آفریقا درباره احتمال مرگ حداقل ۳۰۰ هزار الی ۳.۳ میلیون تن بر اثر شیوع کرونا در این قاره هشدار داد.

به گزارش ایسنا، کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آفریقا طی گزارشی در رابطه با تأثیرات شیوع کرونا بر زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم در کشورهای آفریقایی هشدار داد که در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم ممکن است دست‌کم ۳۰۰ هزار الی ۳.۳ میلیون نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دهند.

بر اساس این گزارش، حتی اگر شیوع این بیماری تحت کنترل قرار بگیرد، مشاهده تبعات اقتصادی آن در این کشورها اجتناب ناپذیر است. ۵۶ درصد از ساکنان کلان‌شهرها در کشورهای افریقایی در پرجمعیت‌ترین و فقیرترین مناطق این شهرها به سر می‌برند. فقط ۳۴ درصد از ساکنان این شهرها از امکانات شستشوی دست با آب و صابون برخوردار هستند.

در گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آفریقا به نیاز کشورهای آفریقایی به کمک مالی ۱۰۰ میلیارد دلاری برای تامین احتیاجات اقتصادی و اجتماعی مردم اشاره شده و آمده است: پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی کشورهای آفریقایی امسال بین ۱.۸ تا ۳.۱ درصد کاهش یابد. همچنین ۷۱ درصد از افراد شاغل در کشورهای آفریقایی به‌طور غیررسمی کار می‌کنند و امکانی برای کار از منزل ندارند. اگر شیوع این بیماری ادامه یابد، ممکن است ۲۷ میلیون نفر به دام فقر شدید کشیده شوند.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آفریقا تاکنون در سراسر این قاره ۱۸ هزار و ۳۳۳ مورد ابتلا به کرونا ثبت شده و ۹۶۲ تن نیز بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا