تنها راه؛ عذرخواهی و رسیدگی شفاف | عباس عبدی

«عباس عبدی»، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی تلگرامی با عنوان «تنها راه؛ عذرخواهی و رسیدگی شفاف» نوشت:

تردیدی نیست که رونمایی از یک دستگاه بی‌ربط که با فهم ساده عرفی هم می‌شد متوجه وجود نوعی حیله‌گری در قالب کردن چنین دستگاهی شد؛ اثرات بسیار بدی خواهد داشت و موجب بی‌اعتباری و تمسخر می‌شود.

البته طبیعی است که این نوع تلاش‌ها ناشی از احساس همدردی با مردم و معطوف به تامین سلامت جامعه باشد و بر اساس این نوع تعهد و احساس دلبستگی به سلامت جامعه چنین اقدامی صورت گرفته است. با این حال فراموش نکنیم که انگیزه خیرخواهانه برای موجه تلقی شدن اقدامات، به تنهایی کافی نیست.‌ بنابر این باید دید چه روالی وجود دارد که مانع از تحقق این احساس تعلق و دلبستگی می‌شود و از آن پرهیز شود تا دوباره چنین اتفاقاتی روی ندهد‌.

اگر چه متاسفانه پس از این ماجرای خجالت‌بار باز هم بر اهمیت چنین دستاوردی!! تاکید کردند ولی بهترین راه برای عبور از تبعات منفی این اقدام ناپسند، بیان یک عذرخواهی رسمی و علنی و سپس یک رسیدگی شفاف به کل ماجرا و انتشار گزارش آن است.

هر چند می‌دانیم عقب‌نشینی از چنین اشتباهات آشکاری برای اشتباه کنندگان، همیشه تلخ است ولی تلخی آن به اندازه‌ای نیست که اعتبار و وجاهت نهاد از میان می‌رود. فقط افرادی حاضر به جبران و عذرخواهی می‌شوند که برای نهاد متبوع خود اهمیت بیشتری از احساس و غرور بی‌جای خودشان قائل باشند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا