کوه سیاه بوشهر قرق اختصاصی شده است؟!

در واکنش به برخی خبرها مبنی بر واگذاری منطقه شکار ممنوع کوه سیاه به عنوان قرق اختصاصی به افراد خصوصی، اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تکذیب شایعه مذکور اعلام کرده که هیچگونه واگذاری قرق اختصاصی در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا حفاظت محیط زیست بوشهر همچنین تاکید کرده هیچ تصمیمی مبنی بر واگذاری ندارد و همچنان حفاظت از منطقه و جلوگیری از شکار و صید غیر مجاز بر عهده ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر است.

فرهاد قلی نژاد، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص عنوان کرد: در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر واگذاری منطقه شکار ممنوع به عنوان قرق اختصاصی منتشر شده که موجب نگرانی عشایر منطقه گردیده و این در حالی است که هیچگونه واگذاری منطقه به عنوان قرق اختصاصی صورت نگرفته و سازمان حفاظت محیط زیست تصمیمی در این خصوص ندارد.

وی با اشاره به فعالیت برخی از افراد و دوستداران طبیعت در منطقه گفت: فعالیت برخی از علاقه مندان و دوستداران طبیعت در قالب سازمانهای مردم نهاد در منطقه کوه سیاه صرفا جهت همیاری و آموزش جوامع محلی بوده و هیچ فردی مجاز به انجام وظایف قانونی ماموران یگان حفاظت محیط زیست نیست و فعالیت همیاران طبیعت و علاقه مندان در روزهای اخیر نیز در جهت حفاظت از منطقه و آموزش جوامع محلی در راستای پیشگیری از شکار غیر مجاز صورت گرفته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: راهنمایی و تذکرات لازم در خصوص رعایت چارچوب قانونی فعالیتهای آموزشی و فرهنگی ارائه و مقرر گردید هر گونه فعالیت و آموزش های لازم با مجوز و هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان صورت پذیرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر همچنین با تاکید بر لزوم همکاری همه عشایر و ساکنین منطقه در جلوگیری از شکار غیر مجاز و تخریب منطقه کوه سیاه افزود: منطقه کوه سیاه یکی از ارزشمند ترین مناطق طبیعی استان بوشهر بوده که حفاظت و جلوگیری از شکار گونه های حیات وحش آن بسیار ضروری است. هم اکنون شکار در منطقه مذکور ممنوع و غیر قانونی بوده و حفاظت از آن نیازمند مشارکت و همکاری همه عشایر دارد.

قلی نژاد اظهار کرد: هر گونه برنامه حفاظتی محدودیتی برای حق عشایر از چراگاه های آنها در منطقه شکار ممنوع و فق قوانین ایجاد نخواهد کرد و از عشایر منطقه تقاضامند است به شایعات ممنوعیت چرا یا واگذاری چراگاه ها توجه ننموده و با ماموران یگان حفاظت محیط زیست همکاری لازم را در حفاظت از منطقه مبذول دارند.

منطقه کوه سیاه در شمال استان بوشهر به عنوان یک منطقه شکار ممنوع مصوب و هر گونه شکار گونه های جانوری در منطقه مذکور ممنوع و غیر قانونی است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن