برگزاری مجازی برنامه‌های هفته کارگر

ابراهیم صادقی فر، معاون وزیر کار با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور حفظ سلامتی کارگران در شرایط حاضر، از برگزاری برنامه های هفته کارگر در بستر فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایسنا، صادقی فر درباره دستورالعمل اجرای برنامه های هفته کارگر امسال گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در سال جاری، جشنواره ها و مسابقات مختلف ویژه بزرگداشت هفته کارگر، در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی از ابلاغ دستورالعمل برگزاری مراسم گرامیداشت هفته کارگر خبر داد و افزود: برنامه های این دستورالعمل، با توجه به شیوع ویروس کرونا و بروز محدودیت در روند فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه کار و تلاش، دچار تغییراتی در روش اجرا شده است.

آنطور رئیس ستاد اجرایی گرامیداشت هفته کارگر گفته، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت کار با توجه به ضرورت توجه به سلامتی کارگران، حفظ روند مطلوب تولید، ملاحظه معیشت کارگران و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در هفته کارگر با بهره مندی از ظرفیت شبکه های اجتماعی و نهادهایی مثل صدا و سیما و استانداری ها با همکاری تشکلهای کارگری و کارفرمایی برای برگزاری مراسم هفته کارگر استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، روز جهانی کارگر همه ساله از سوی طبقات کارگری در روز اول ماه مه برگزار می‌شود و اتحادیه‌های کارگری در بسیاری از کشورهای جهان این روز را با برگزاری جشن‌های خیابانی برگزار می‌کنند.

در تقویم ایرانیان نیز پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان هفته کارگر نام‌گذاری شده و این روز برابر ماده ۶۳ قانون کار جزو تعطیلات رسمی همه کارگران مشمول قانون کار به شمار می رود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا