نامه‌ی مرندی به روحانی برای بازگشایی مساجد و حرم‌ها

علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور در نامه‌ای به رییس‌جمهور روحانی خواستار بازگشایی مساجد و صحن‌های حرم مطهر با رعایت شرایط بهداشتی و فاصله‌گذاری لازم شد.

به گزارش تسنیم، علیرضا مرندی در نامه‌ای که امروز سه‌شنبه به رئیس جمهور نوشت، آورده است؛ نظر به اینکه ماه مبارک رمضان در پیش است و مردم عزیزمان هفته هاست از وجود در مساجد و حرم‌های مطهر محروم بودند و از آنجا که احتمال انتقال بیماری کرونا از این طریق در قیاس با سایر مصادیق بسیار کمتر است در صورتی که صلاح می‌دانید دستور فرمایید از همین روزها حداقل صحن‌های حرم مطهر و مساجد را با رعایت شرایط بهداشتی و فاصله گذاری به روی مردم مومن باز کنند.

مرندی در ادامه نامه خود نوشت: فرهنگستان علوم پزشکی طی چند جلسه شیوه نامه‌هایی را آماده کرده که در روزهای اخیر در اختیار ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا قرار گرفته تا در صورت تایید حضرتعالی و آن ستاد بتواند در زمان بازگشایی مراکز مزبور مورد استفاده قرار گیرد.

در این نامه تأکید شده همچنین در صورتی که صلاح می دانید دستور فرمایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آموزش و کوتاه‌مدتی جهت طلاب محترم که برای تبلیغات مذهبی به اقصا نقاط کشور اعزام می شوند ارائه کنند تا نامبردگان در ضمن ماموریت‌های مذهبی به آموزش بهداشت مردم نیز بپردازند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. ظاهرا ایشان هیچتکلیفی بجز ساز مخالف ندارند…راستی چه شایسته است با توجه به اهتمام وی نسبت به مناسک ماه رمضان وامر به بازگشایی مساجد وغیره نظر مبارک را در مورد روغن بنفشه وجدیدا ادرار شتر اعلام دارند…..فعلا که ام امر مولی است وظهور بر فور دارد….

    1. آن خانه گل اگر خللی بیند ، این خانه دل در او خلل نتواند بود که خانه اوست و آباد و معمور از او (نقل به مضمون) . دینداران همه جا را خانه خدا می بینند دکتر عزیز : به هر سو که رو کنید آنجا روی خداست (قرآن کریم : سوره ۲ : آیه ۱۱۵)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن