واکنش رییس‌جمهور روحانی به پرتاب ماهواره نظامی سپاه

رئیس‌جمهور روحانی پرتاب ماهواره نظامی توسط سپاه پاسداران را ارزشمند و مبارک دانست.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در جریان افتتاح پروژه‌های عمرانی در استان فارس از طریق ویدئو کنفرانس با اشاره به پرتاب ماهواره نور توسط سپاه پاسداران گفت: این امر هم برای ما مبارک است و نشان ارزشمند بودن همه تلاش‌ها در این شرایط سخت است.

به نوشته‌ی ایرنا حسن روحانی روز پنج‌شنبه در آیین بهره برداری از طرح های ملی و زیربنایی استان فارس که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد از همه دست اندرکاران این چهارپروژه قدردانی کرد و  افزود: همه ما در دولت تلاش می کنیم که کلام رهبر معظم انقلاب که سال جهش تولید است، این کلام را در عمل اجرایی و عملیاتی کنیم.

رییس جمهوری ادامه داد: یقین دارم که بقیه ارگان‌ها، نیروهای مسلح، بخش خصوصی و همه برای اجرای این کلام رهبری تلاش می کنند و امیدوارم که بتوانیم به طور متناوب طرح‌هایی را که نهایی می‌شود را در طول سال افتتاح کنیم .

مردم مطمئن باشند در کنار مقابله و مبارزه با کرونا دست از تولید و تلاش و زمینه سازی برای اشتغال برنمی داریم.

روحانی تاکید کرد: امسال سالی سختی برای اشتغال در بسیاری از رسته های فعالیت های اقتصادی است که امیدواریم  بتوانیم این مشکلات را کاهش دهیم و با یاری یکدیگر سالی خوبی را برای کشور بسازیم.

وی در توضیح اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نقش برجام در تحقق ساخت مجتمع بزرگ صنایع آلومینیوم جنوب در لامرد فارس اظهارداشت: رساندن ایران از جایگاه هیجدهم به جایگاه چهاردهم جهان در تولید آلومینیوم وجایگاه های دهم در تولید فولاد و پانزدهم در تولید مس، بسیار حائز اهمیت است.

رییس جمهوری گفت: مردم ما همه آثار برجام را نمی دانند و خیلی مهم است که بدانند برجام از سال ۹۴ در نفت و گاز و صنایع معدنی و در دیگر صنایع، چه تحولاتی ایجاد کرد. یکی از آن موارد همین صنایع آلومینیوم جنوب است که توافق برجام باعث شد که در پایان ۹۴ این پروژه فعال شود .

روحانی افزود: مردم عزیز ما باید بدانند که این پروژه‌ای که امروز افتتاح می‌شود پروژه یک میلیارد دلاری است یعنی یک میلیارد دلار در این پروژه هزینه شده و امروز فاز اول آن افتتاح می شود و امیدوارم به طور متناوب قدم های بعدی در این پروژه برداشته شود تا پایان سال ۹۹ بتوانیم ان شاءالله به تولید کامل برسیم.
وی درباره نامگذاری مجتمع ورزشی به نام سردار دلاور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی از قهرمانان بزرگ تاریخ دفاع کشور است و به روح بزرگ او درود می فرستیم.

رییس جمهوری افزود: همزمان شدن نامگذاری این مجتمع به نام شهید سلیمانی با تلاش اخیر سپاه پاسداران در پرتاب ماهواره که آن هم برای مردم ما مبارک است، از ارزشمند بودن همه تلاش های پیگیر در این شرایط سخت نشان دارد.
وی تاکید کرد: ما به دنیا نشان می دهیم با وجود کرونا، سختی کشیدن مردم و مشکلات اقتصادی، فعالیت‌های تولیدی و سازندگی ما ادامه پیدا کرده است.

چهار طرح ملی و زیر بنایی «مجتمع صنایع آلومینیومی جنوب (سالکو)»، «مجتمع ورزشی شهیدحاج قاسم سلیمانی»، «بیمارستان ١٢۴ تختخوابی» و «ترمینال فرودگاه بین المللی» روز پنجشنبه در لامرد در جنوب استان فارس و با دستور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به صورت کنفرانس ویدیویی به بهره برداری رسید.

خبر تکمیل می‌شود…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا