روحانی: از آرزوهای بزرگ دولت بازگشایی اماکن مذهبی است

رییس‌جمهور روحانی گفت: از آرزوهای بزرگ دولت بازگشایی و فعالیت اماکن مذهبی و حضور مردم در اجتماعات و مراسم‌های دینی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» روز جمعه در گفت‌وگو با «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازگشایی و فعالیت اماکن مذهبی متبرکه و مساجد با رعایت کامل دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی از دغدغه‌های مهم دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و باید در این راستا تلاش مضاعفی انجام شود.

وی با اشاره به فضای معنوی و اشتیاق مردم متدین و مومن کشور برای حضور در اماکن مذهبی در ماه مبارک رمضان و بهره‌مندی از برکات معنوی این ماه اظهار داشت: از آرزوهای بزرگ دولت بازگشایی و فعالیت اماکن مذهبی و حضور مردم در اجتماعات و مراسم‌های دینی است.

رئیس‌جمهور با تقدیر از همراهی، همکاری و تلاش جهادی محافل مذهبی و جوانان در هیات‌ها و مساجد در این شرایط و ارائه خدمات بهداشتی به مردم، تصریح کرد: باید همچنان در اطلاع‌رسانی‌ها نسبت به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط‌های گوناگون کسب و کار و مراکز تجمعی توجه داشته باشیم.

روحانی ادامه داد: مردم عزیز باید توجه داشته باشند که همچنان شعار در خانه بمانیم پابرجا بوده و تنها باید برای انجام امور ضروری اقدام به رفت و آمد داشته باشند.

وی با اشاره به ضرورت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و تمرکز وزارت بهداشت و درمان برای توسعه همکاری‌ها با این بخش در زمینه تولید تست‌های آنتی بادی دستور داد تا با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات و همه متخصصان کارآمد کشور، با همراهی همه بخش‌ها و پس از آزمایش‌های دقیق به این دستاورد دست یافته و نسبت به تولید سراسری آن اقدام کنیم.

رئیس جمهور به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد تا گزارش دقیقی از وضعیت استان‌های کشور در مقابله با کرونا برای بررسی در جلسه فردای روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و اتخاذ تصمیمات لازم و تصویب آنها در جلسه روز یکشنبه ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دهد.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت‌وگو ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، شرایط استان‌های کشور در این زمینه و چگونگی هماهنگی ها و تعاملات با دیگر دستگاه‌ها در زمینه بازگشایی اصناف و کسب و کارها خاطرنشان کرد: کمیته‌ای برای بررسی چگونگی بازگشایی اماکن مذهبی تشکیل و گزارش آن به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. مرد بزرگ و با ایمان؛ مطمئن باش آرزوی همه مومنین راستین همین است (باز شدن و مالامال از جمعیت شدن همه مساجد و عبادتگاهها).

    اما اگر با باز شدن در عبادتگاهها، مرگ و بیماری و ……. بیشتر شیوع پیدا کند!!!!!!!! یقین بدانیم که این خواست خدای بزرگ نیست (قابل توجه مومن نماهای متجاهر).
    شک نکنیم که تنها راه واقعی باز شدن در مساجد و معابد، سعی و تلاش خالصانه برای پاک کردن عبادت هایمان از هر گونه ریا و دروغ و فریب و نیرنگ “بنده پسند” و تبدیل آن به عبادتهای خداپسندانه است تا شاید ان شاءالله مجددا لطف الهی شامل حالمان شود و در رحمت الهی گشوده گردد و ……………

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا