پیام روحانی و لاریجانی به مناسبت آغاز ماه رمضان

رئیس ﺟﻤﻬﻮر روحانی در ﭘﯿﺎم ﻫﺎی ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ ای ﺑﻪ ﺳﺮان ﮐﺸﻮرﻫﺎی اﺳﻼﻣﯽ ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان؛ ماه نزول قرآن و رحمت و مغفرت الهی، تصریح کرد: امیدوارم به برکت این ماه شریف و به واسطه کسب معنویت در این ماه پر فیض و خیر، بتوانیم موجبات تحکیم و تقویت هر چه بیشتر مناسبات میان کشورهای اسلامی را فراهم کنیم و همچنین با مساعی مشترک و تبادل تجربیات، روند مبارزه با ویروس کووید ۱۹ را تسریع بخشیده و شاهد بی اثر شدن این ویروس در سراسر جهان باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری حسن روحانی در این پیام افزوده است: بار دیگر نفحه رمضان آمده تا مشام جان سالکان و پرهیزگاران را با عطر نهفته در عبادات و معنویاتش نوازشگر باشد و بندگان صالح از رهگذر این فرصت ارزشمند، به تزکیه و تهذیب نفس و پالایش روح و روان خود بپردازند و زنگارهای پلیدی از آیینه دل بزدایند و چراغ معرفت در شبستان وجود خویش برافروزند.

دکتر روحانی در پایان این پیام از خداوند متعال، قبولی طاعات و عبادات سران کشورهای اسلامی در ماه پرفیض رمضان و سعادت و سربلندی برای مسلمانان آرزو کرده است.


علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همتایان خود در کشورهای اسلامی، فرارسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و این ماه را مجالی برای تقویت همدلی و همصدایی امت اسلامی و فرصتی مناسب برای رفع بحران‌ها و مشکلات فراروی جامعه مسلمین دانست.

به گزارش ایرنا «علی لاریجانی»  روز شنبه در پیامی به روسای مجالس کشورهای اسلامی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خرسندم صمیمانه­‌ترین تبریکات این جانب را به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه ستایش به درگاه خداوند متعال پذیرا باشید.

رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: رمضان، مجالی در نیایش و ستایش رب‌العالمین برای عبور از بحران‌های جهانی و منطقه‌ای و  فرصتی مناسب برای تقویت همدلی و هم­صدایی امت اسلامی است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: باور قلبی دارم؛ تحکیم انسجام و یکپارچگی میان کشورهای مسلمان در شرایط خاص و جهانی پس از بحران کرونا، موجبات ثبات، امنیت و آرامش پایدار و صحت و تندرستی در جهان اسلام را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: با اغتنام از فرصت، تأکید می‌کنم مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران از تقویت هرچه بیشتر همکاری‌ها و تعامل سازنده با مجالس کشورهای اسلامی برای انسجام و هم‌گرایی تا رفع این بحران فراگیر و سایر مشکلات فرا روی امت اسلامی استقبال می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ماه نزول قرآن، از خداوند عزوجل، موفقیت روزافزون سرکارعالی، نمایندگان محترم، پارلمان و دولت آن کشور را مسألت دارم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن