مرضیه وحید دستجردی: وزارت بهداشت آمار غیرواقعی نمی‌دهد

«مرضیه وحید دستجردی»، وزیر اسبق بهداشت گفت: قطعا وزارت بهداشت آمار غیرواقعی ارائه نمی کند چون مبنای کار وزارت بهداشت، صحیح است و سیستم آمارگیری و بیماریابی دقیقی در این وزارتخانه وجود دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر مرضیه وحید دستجری  گفت: در کشور سیستم مراقبت‌های بهداشتی اولیه بسیار قدرتمندی وجود دارد که نماینده سازمان جهانی بهداشت نیز آن را تایید کرد و قطعا آمار وزارت بهداشت بر مبنای صحیح و واقعیت است.

وی افزود: صنعت داروسازی کشور بسیار قدرتمند است و در منطقه، در جایگاه نخست قرار داریم و در حال حاضر حدود ۹۶ درصد داروهای مورد نیاز در کشور تولید می شود. اما این سیستم باید ارتقا پیدا کند و هر کجا که تولید و سود باشد، ممکن است جریاناتی شکل بگیرد و همه وزرای بهداشت زمان ورود خود به این وزارتخانه باید با مشکلات و فساد این حوزه دست و پنجه نرم کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: خوشبختانه مردم به میزان خوبی برای پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹، موارد و مسائل بهداشتی را رعایت می کنند. نیمه دوم سال ۸۸ که در وزارت بهداشت حضور داشتم، آنفلوآنزای H1N1 اپیدمی شد و مرگ و میر زیادی به همراه داشت و واکسن و داروی آن موجود نبود که سال بعد، هم واکسن و هم داروی این بیماری به بازار آمد اما مردم همان زمان هم استقبال زیادی از رعایت مسائل بهداشتی کردند.

دستجردی افزود: مردم نباید تصور کنند که کرونا در کشور تمام شده البته قوانین و دستورالعمل های اعلامی نیز باید مقداری سختگیرانه تر باشد. مردم ایران بسیار خوب و بافرهنگ هستند و موارد بهداشتی را رعایت می کنند و سیاستگذاری در این زمینه، مهم است.

بنابر اعلام وبدا وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، گفت: هدف اصلی ما سلامت مردم است و باید سلامت جامعه را با کمترین عارضه و حاشیه، حفظ کنیم بنابراین مساله سیاستگذاری، خیلی مهم است و متاسفانه شاهد شلوغی بیش از حد مترو و اتوبوس هستیم که دیدیم در روزهای اخیر، ستاد ملی مقابله با کرونا، اجباری بودن استفاده از ماسک در وسایل نقلیه را تصویب کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا