خرید تور نوروزی

پاسخ سخنگوی حزب اعتمادملی به ادعای میرسلیم

آقای میرسلیم! نجابت را از رقیب اصلاح طلب بیاموز و سکوت کن

اسماعیل گرامی مقدم سخنگوی حزب اصلاح طلب اعتمادملی در پاسخ به ادعای مصطفی میرسلیم منتخب تهران در مجلس یازدهم درباره‌ی انتخابات اسفندماه نوشت: آقای میرسلیم! انتخاباتی که قبل از برگزاری، نتایج آن روشن است و رقابت صرفا بین اصولگرایان است ارزش خود نمایی دارد؟

متن کامل یادداشت آقای گرامی مقدم که در اختیار انصاف نیوز قرار گرفته است در پی می‌آید:

در ماهای منتهی به اسفند 98 بارها در پاسخ به این پرسش که پیش بینی ما از انتخابات یازدهم و نتایج سطح مشارکت آن چیست تاکید شد که در صورت کاهش مشارکت به زیر 50 درصد، حاکمیت انتفاعی نخواهد برد و ویترین مشروعیت آن به چالش کشانیده خواهد شد و اصلاح طلبان نیز برنده آن انتخابات نخواهند شد و صرفا اصولگرایان تندرو پیروز انتخابات حداقلی خواهند شد. شوربختانه آنچه نباید اتفاق می‌افتاد از میان چندین سناریو بدترین آن رخ داد.

آقای مصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران که با رای ۱۰ درصد واجدین شرایط به مجلس یازدهم راه یافته در حالی به راه یافتن خود و همفکرانش می‌بالد و می‌نازد که فراموش کرده است در ۹۰ درصد حوزه‌های انتخابیه، رقیب اصلیشان یعنی اصلاطلبان توسط شورای نگهبان حذف شدند و این به مثابه‌ی آن است که در یک رقابت ورزشی، تیمی در میدان رقابت حضور فیزیکی ندارد ولی آن تیم را بازنده رقابت بنامیم!

آقای میرسلیم! انتخاباتی که قبل از برگزاری، نتایج آن روشن است و رقابت صرفا بین اصولگرایان است ارزش خود نمایی دارد؟ انتخاباتی که مشارکت در آن به ۴۰ درصد کاهش یافته و نرخ مشروعیت را نزولی کرده چگونه پیروز شدن در آن افتخار و قابل دفاع است؟!

آقای میرسلیم! نجابت را از رقیب اصلاح طلب خود بیاموزید و سکوت اختیار کنید. شما هم می‌دانید ما هم می‌دانیم با مشارکت ۴۰ درصد به مجلس راه یافته‌اید! رسوایی بیش از این به بار نیاورید.

حاصل نتایج انتخاباتی که آقای میرسلیم و هم‌فکرانش ادعا دارند بر این سه محور استوار است:

۱) غایب بزرگ این انتخابات اصلاح‌طلبان بودند و این حذف گسترده عامل اصلی عدم مشارکت ۶۰ درصد مردم در انتخابات بود.

۲) ادعای پیروزی اصولگرایان بر اصلاحطلبان واهی و دروغین است؛ پیروزی اصولگرایان بر اصولگرایان بوده است.

۳) هزینه‌ی کاهش مشارکت بی‌سابقه‌ی مردم بر کشور نابخشودنی و مسئولیت آن با دستگاه‌هایی است که نقش اصلی را در ردصلاحیت گسترده‌ی اصلاحطلبان داشتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا