«درآمدهای اتوبوسرانی به حداقل میزان ممکن رسیده»

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: ریزش تعداد مسافران باعث شده درآمدهای اتوبوسرانی از محل کرایه دریافتی از مسافران که بخشی از هزینه‌های ناوگان را تامین می‌کرد نیز به حداقل میزان ممکن کاهش یابد.

به گزارش شهرنوشت، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با اعلام اینکه معضلاتی که ناوگان اتوبوسرانی تهران با آنها روبه‌روست، از زمان ورود ویروس کرونا و کاهش قابل توجه مسافران اتوبوس دوچندان شده است، افزود: ریزش تعداد مسافران باعث شده درآمدهای اتوبوسرانی از محل کرایه دریافتی از مسافران که بخشی از هزینه‌های ناوگان را تامین می‌کرد نیز به حداقل میزان ممکن کاهش یابد.

او با اشاره به اینکه در همه جای دنیا، دولت‌ها برای تشویق شهروندان به استفاده از وسایل نقلیه عمومی به ناوگان حمل و نقل همگانی یارانه پرداخت می‌کنند، بیان کرد: متاسفانه اتوبوسرانی تهران با وجود مسائل و مشکلاتی که در حوزه‌های اعتباری و مالی با آنها رو در رو است، سال‌هاست از کمک‌های دولتی محروم بود که این محرومیت در شرایط دشوار موجود، فشار مضاعفی را به شرکت واحد تحمیل کرده است.

ترفع با بیان اینکه رانندگان بخش خصوصی که بخش قابل توجهی از بار جابه‌جایی‌های روزانه را بر عهده دارند، با مشکلات معیشتی مواجه هستند، بیان کرد: حداقل انتظاری که از دولت می‌رود، این است که در شرایط دشوار موجود به کمک اتوبوسرانی تهران بیاید و انتظار داریم دولت کمک کند تا چرخ ناوگان اتوبوسرانی پایتخت بچرخد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر اینکه یک دهه است که یک دستگاه اتوبوس نیز از جانب دولت به ناوگان اتوبوسرانی پایتخت تحویل نشده است، یادآور شد: ادامه روند موجود، خدمات اتوبوسرانی تهران را با مشکل مواجه می‌کند و از دولت درخواست می‌کنیم به کمک شرکت واحد بیاید و اعتقاد داریم کمک دولت به اتوبوسرانی تهران، در واقع کمک به مردم تهران است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا