دستمزد ۹۰ هزارتومانی محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز یکی از بازیگران مطرح سینمای ایران باری بازی در فیلم «کمال‌الملک» ۹۰ هزارتومان دستمزد دریافت کرده است.

به گزارش انصاف نیوز، موزه سینما مبلغ قرارداد محمدعلی کشاورز از پیشکسوتان بازیگری را منتشر کرده که در آن بندهای قرارداد این بازیگر و عوامل فیلمسازی دیده می‌شود.اگرچه این مبلغ با آمار و ارقام این روزها بسیار عجیب به نظر می‌رسد ولی با توجه به زمان ساخت فیلم نجومی نیست.

در قرارداد این بازیگر آمده است اگر مدت زمان فیلمبرداری بیشتر از مقرر شود، با توافق طرفین قرارداد دستمزد او بیشتر خواهد شد. علی حاتمی این  فیلم را در سال ۶۲ ساخته شده است.

۳۷ سال از نگارش این قرارداد و ساخت فیلم می‌گذرد. صرف‌نظر از نوستالژی و خاطره‌بازی، هنوز کمال‌الملک برای ما حرف و سخن دارد. فیلمی که درباره زندگی یکی از نقاشان ایرانی است. جمشید مشایخی «در نقش کمال‌الملک»، عزت‌الله انتظامی «در نقش ناصرالدین شاه» ، علی نصیریان « در نقش مظفرالدین شاه»، داود رشیدی «در نقش رضا شاه» و محمد علی کشاورز «در نقش اتابک اعظم» جلوی دوربین علی حاتمی قرار گرفتند و اثری را خلق کردند که حالا جزو خاطره‌های مشترک نسل‌های مختلف است.

 

انتهای پیام

 

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. مدیر محترم سایت، لطفا و حتما نظر بنده را درج فرمایید چون بنده استاد اقتصاد مهندسی هستم و بدست آوردن ارزش فعلی آن پول تخصص بنده و بسیار مناسب و باعث روشنگری است ، با تشکر:,” برای آشنایی عزیزان با ارزش این پول در آن زمان ، پدر مرحوم بنده در همان سال ۶٢ یک خانه در خیابان پیروزی ، نیروی هوایی خرید متری ٩ هزار تومان یعنی خانه ۶٠ متری را خرید دقیقا ۵۴٠ هزار تومان، الان زمین همان خانه متری حداقل ٢٠ میلیون تومان است، پس با این حساب چون دستمزد وی برابر ١٠ متر زمین بوده است، لذا ارزش فعلی دستمزد وی ٢٠٠ میلیون تومان میشود که رقم بسیار خوبی است، بیایید آگاه باشیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا