طنز | مدارس مجازی و لایوهای شبانه!

وحید حاج سعیدی در یادداشت طنز ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «مدارس مجازی و لایوهای شبانه!» نوشت:

شواهد و قرائن حاکی از آن است که ویروس کرونا که نه دموکرات بودنش ثابت شده و نه جمهوری خواه بودنش، حالا حالاها مهمان ما است و همین دیروز خبر انتشار موج دوم ویروس کرونا در پائیز منتشر شد و وزیر بهداشت ایران از مردم خواست خود را برای روزهای سخت‌تر آماده کنند! اما ظاهراً این لابلا برخی از مسئولان گوششان به این حرف‌ها بدهکار نیست و برای برگشت به دوران طلایی معمولی بودن لحظه شماری می‌کنند. مثل همین بر و بچه‌های فدراسیون فوتبال که دلشان برای برگزاری حرفه‌ای مسابقات، بلیط فروختن در سطل، فروش ساندویچ کالباس در ورزشگاه‌ها، رأی‌های میلیاردی دادگاه ورزش به نفع فوتبالیست‌های درجه سه و چهار اروپایی و آمریکای جنوبی و … تنگ شده است و قرار است از تیر ماه لیگ فوتبال را از سر بگیرند!

از سویی با وجود عجله ورزشی‌ها برای شروع ورزش در مملکت، دوستان در آموزش و پرورش عجله چندانی برای بازگشایی مدارس ندارند و به قول عمو خلیل تا قورچ کسانی را که به معلم‌ها و تعطیلی چند ماهشان حسادت می‌کنند درنیاورند ول کن ماجرا نیستند! تا دیروز خلبانی و کار در معدن و خبرنگاری و … جزو مشاغل پر خطر و ریسکی محسوب می‌شدند اما الان معلمی شکل پر خطر محسوب می‌شود و صاحبان همه مشاغل سر کار برگشته‌اند به جز معلمان و اساتید دانشگاه! البته از وزیر آموزش و پرورش پنهان نیست از شما چه پنهان، تعطیلی مدارس برای این وزارتخانه چندان هم بد نشد و بسیاری از مشکلات لایتناهی آموزش و پرورش خود به حل شدند تا جایی که اعتراض به این وزارتخانه به صفر رسیده است! مشکلاتی نظیر کمبود دبیر، تعداد زیاد دانش آموزان در کلاس‌های درس، مدارس کپری، مدارس خشتی، مدارس استیجاری و…، مشکل بخاری‌های نفتی، جمع آوری کمک‌های مردمی، هزینه‌های جاری مدارس، ترافیک صبح و ظهر بابت ایاب و ذهاب دانش آموزان، شهریه‌های نجومی مدارس غیر انتفاعی، اردوهای آنچنانی و…

فقط می‌ماند آموزش و تدریس به بچه‌های مردم که آن هم خدا بزرگ است و به کمک دوستان رسانه ملی، بر و بچه‌های مخابرات، اپراتورهای سختکوش و عزیزان موبایل فروش در حال پیگیری و انجام است. حالا درست است اپلیکیشن «شاد» مشکلاتی دارد و خیلی از خانواده‌ها به ویژه در مناطق محروم به امکانات سخت افزاری لازم و گوشی هوشمند برای اتصال به این سامانه دسترسی ندارند، ولی بالاخره این مشکلات حل می‌شوند.

در حقیقت اگر آن گوشی‌هایی که قرار بود با دلارهای 4200 تومانی جهانگیری، وارد بازار شوند به دست مردم برسند و عزیزان لایو باز اگر یک مقدار از لایوهای شبانه بکاهند تا سرعت اینترنت یک تکان بخورد، پازل کامل می‌شود و آموزش رسماً آغاز می‌شود. البته مسئولان این وزارتخانه اعلام کرده‌اند با همین امکانات موجود تا الان هم 85 درصد کتابها تدریس شده است و مشکلی برای پایان سال تحصیلی دیده نمی‌شود! اصلاً خدا را چه دیدید… ممکن است این مدل مدرسه داری زیر زبان عزیزان وزارتخانه مزه کند و از سال بعد مدارس را به صورت مجازی برگزار کنند!

در این صورت مشکل کمبود بودجه، سونامی بازنشسته شدن معلمان در سال‌های آتی که این وزارتخانه را با کمبود 300 تا 400 هزار نفری مواجه می‌کند و سایر مشکلات ریز و درشت این وزارتخانه حل خواهد شد!

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا