انتشار ادعای مشاهده‌ی امام دوازدهم در تلویزیون [+فیلم]

حجت الاسلام شهاب الدین حائری شیرازی در یادداشتی تلگرامی با انتشار ویدیویی از نقل قول حجت الاسلام صدیقی در تلویزیون خواستار آن شد که «مدعی مشاهده امام عصر، در دوره غیبت را تکذیب کنید».

به گزارش انصاف نیوز، متن یادداشت آقای حائری شیرازی در پی می‌آید:

شيخ طوسي در کتاب ” غيبت” به سند خود نقل مي‌کند در قسمتی از دستوری که امام زمان (عج) به چهارمین و آخرین نائب خاص خود دادند و على بن محمد سمري چند روز قبل از وفاتش اين توقيع امام عصر (ع) را به بزرگان شيعه ارائه داد.

چنین آمده: …

غیبت کامل شروع شد و ظهوري نخواهد بود مگر بعد از اذن خداي بلند مرتبه و آن بعد از گذشت دوراني طولاني و قساوت قلبها و پر شدن زمين از جور و ظلم مي‌باشد. در ميان شيعيان من کساني پيدا مي شوند که ادعا مي کنند مرا مشاهده مي‌نمايند آگاه باش که هر که قبل از خروج سفياني و صيحه آسماني مدعي مشاهده شود دروغگوي و افترازن است.

سياتي شيعتي من يدعي المشاهده الا فمن ادعي المشاهده الا قبل خروج سفياني والصيحه فهو کذاب مفتر ولا حول ولا قوه الا بالله العلي العظيم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. اینجا تشرف با معنای ملاقات حضرت است نه ادعا نیابت خاص که در روایت نهی شده است بسیاری از بزرگان و علما محضر حضرت تشرف پیدا کرده اند لذا این روایت ربطی به موضوع ندارد.

  2. اگر جریانی رقیب پیدا شود و چنین ادعاهایی کند ، بزرگان خودشان یاد این قبیل روایات می افتند و از صدر تا ذیل بر رقیب می تازند ، چون مشایی، ولی اگر برای اوجب واجبات یا اوجب از آن ! چنین کاری انجام شود، آن روایات فراموش و یادآور آنها خاموش باید شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن