انتشار ادعای مشاهده‌ی امام دوازدهم در تلویزیون [+فیلم]

حجت الاسلام شهاب الدین حائری شیرازی در یادداشتی تلگرامی با انتشار ویدیویی از نقل قول حجت الاسلام صدیقی در تلویزیون خواستار آن شد که «مدعی مشاهده امام عصر، در دوره غیبت را تکذیب کنید».

به گزارش انصاف نیوز، متن یادداشت آقای حائری شیرازی در پی می‌آید:

شیخ طوسی در کتاب ” غیبت” به سند خود نقل می‌کند در قسمتی از دستوری که امام زمان (عج) به چهارمین و آخرین نائب خاص خود دادند و على بن محمد سمری چند روز قبل از وفاتش این توقیع امام عصر (ع) را به بزرگان شیعه ارائه داد.

چنین آمده: …

غیبت کامل شروع شد و ظهوری نخواهد بود مگر بعد از اذن خدای بلند مرتبه و آن بعد از گذشت دورانی طولانی و قساوت قلبها و پر شدن زمین از جور و ظلم می‌باشد. در میان شیعیان من کسانی پیدا می شوند که ادعا می کنند مرا مشاهده می‌نمایند آگاه باش که هر که قبل از خروج سفیانی و صیحه آسمانی مدعی مشاهده شود دروغگوی و افترازن است.

سیاتی شیعتی من یدعی المشاهده الا فمن ادعی المشاهده الا قبل خروج سفیانی والصیحه فهو کذاب مفتر ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. اینجا تشرف با معنای ملاقات حضرت است نه ادعا نیابت خاص که در روایت نهی شده است بسیاری از بزرگان و علما محضر حضرت تشرف پیدا کرده اند لذا این روایت ربطی به موضوع ندارد.

  1
  3
  1. هر کس که ادعا کند که حضرت را مشاهده کرده دروغگوست. حالا چه بگوید تشرف پیدا کردم و ازین دست جفنگیات و چه بگوید که در جایی ایشان را دیدم. این چیزی است که در حدیث فوق به صراحت آمده است و حرفی از نیابت خاص و غیره نزده است و حرفی که شما میزنید غیر منطقی و چشم بستن روی حقیقت است

 2. اگر جریانی رقیب پیدا شود و چنین ادعاهایی کند ، بزرگان خودشان یاد این قبیل روایات می افتند و از صدر تا ذیل بر رقیب می تازند ، چون مشایی، ولی اگر برای اوجب واجبات یا اوجب از آن ! چنین کاری انجام شود، آن روایات فراموش و یادآور آنها خاموش باید شود

 3. پناه بر خدا یعنی این داستانهای که از قدیم گفته شده ودر کتاب نجم الثاقب امده همش دروغه!!!!یا داستان اقای نمازی؟

  1
  1
  1. هیچ کدوم دروغ نیست،آیت الله بهجت(ره)با کی قابل قیاسه که بخواد دروغ بگه؟مدعیان دروغین رو سرچ کنین خودتون متوجه قضیه خواهید شد.اون بزرگوارن چنین ادعایی به صورت عام نکرده اند،گاهی در صحبتی یا لفظی دیگران از لفظ ایشان متوجه تشرف این بزرگواران شده اند.

   1
   1
  2. آن هایی که واقعا حضرت را زیارت کرده اند هرگز مدعی مشاهده نشده اند ولی این ها که داستان تشرف پیش حضرت را میگویند هم خود دروغ گویند و هم حرف هایشان دروغ محض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا