پاسخ رئیس‌جمهور به گزارش وزیر بهداشت

رئیس‌جمهور روحانی در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت‌های موفق بخش‌های تحقیقاتی کشور در تامین نیازمندی‌های لازم برای مقابله با کرونا، بر ضرورت همکاری بیش از پیش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در زمینه تولید کیت‌های تشخیص کرونا برای تامین نیاز داخلی و صادرات آن به کشورهای متقاضی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز جمعه پس از استماع گزارش دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت کشور در زمینه مقابله با کرونا، چگونگی غربالگری‌ها و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مناطق مختلف با ابراز خرسندی و تقدیر از تلاش‌های وزارت بهداشت و کادر درمانی کشور در کنترل موثر بیماری کرونا بر لزوم تداوم این روند تاکید کرد و افزود: همه دستگاه‌های ذیربط موظف به همکاری با وزارت بهداشت در اجرا و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی هستند تا هر چه زودتر شاهد افزایش مناطق سفید و بازفعالیت همه کسب و کارها و مراکز پر رفت و آمد در این مناطق و به‌ویژه بازگشایی اماکن مذهبی باشیم.

روحانی همچنین بر ضرورت اطلاع‌رسانی موثر و آگاهی بخشی به مردم در ضرورت و تداوم رعایت شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی تا قطع کامل زنجیره شیوع بیماری تاکید کرد.

رییس‌جمهور همچنین از وزیر بهداشت خواست تا در راستای اتخاذ تصمیمات مورد نیاز در این موارد، موضوعات لازم را برای بررسی در جلسه یکشنبه ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کند.

رئیس جمهور همچنین به دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز دستور داد تا با به‌کارگیری همه امکانات و توان موجود و حمایت همه‌جانبه از مراکز علمی و تحقیقاتی شرایط را برای تولید بیش از پیش کیت‌های تشخیص کرونا در راستای تامین نیاز داخلی و صادرات آن به کشورهای متقاضی خرید فراهم و تسهیل کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا