پاسخ کدخدایی به نامه‌ی مطهری به آیت‌الله جنتی

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به نامه‌ی اخیر «علی مطهری»، نماینده‌ی مردم در مجلس خطاب به آیت‌الله جنتی [لینک] در توییتر نوشت:

«‏تقلیل دلائل رد صلاحیت نمایندگان به چند اظهارنظر سیاسی قابل درک است!

اما عملکرد آنان نیز توسط مردم قضاوت می‌شود.

نه مطلق العنان بودن آرزوست و نه مقام خدایی داشتن.

نظارت استصوابی بر اساس مصوبه مجلس، نظارت قانونی است.

اجرای آن حاکمیت قانون است و مخالفت با آن فرار از قانون و آنارشیسم!»

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. … همه می دونند رد و تایید صلاحیت های یکی در میان نه بر اساس قانون بلکه بر اساس ملاک و معیارهای سلیقه‌ای و شخصی است به قانون نبندش، سوال حیثیتی که واجب است شورای نگهبان به این تناقض پاسخ دهد اینکه : اگر فردی از تاریخ پنجم یا هفتم خرداد ، روز شروع مجلس جدید صلاحیت قانونگذاری را ندارد چطور از بهمن ماه و حدود چهارماه قبل از رد صلاحیت ، آنهم به جرم فساد مالی و بعضاً اخلاقی صلاحیت قانونگذاری تا شروع مجلس جدید را دارد؟

  2. اولا شما سخنگوی شورای نگهبانید یا اقای جنتی؟؟؟؟ثانیا …اری قابل درک است که چرا صلاحیت را به چند سخنرانی سیاسی تقلیل میدهید…ثالثا..مردم ؟؟؟کدام مردم؟؟؟به چه حقی از طرف مردم سخن میگویید؟؟تخطی از قانون همان فراتر از قانون اختیارات خودرا شخصا تعریف وبسط دادن وتعریف موسع از اختیارات خود وتسری ان به کل مراحل انتخاب است…فهمیدید؟؟؟؟؟؟هرگز تصورش را نمی شود کرد که شما دغدغه تان به نظام بالاتر از اقای مطهریست….سوابق روشن است چه درانتخاب وچه در عرصه عمومی……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن